Pravý čas na nákup zahradního grilu

Podzim přináší ještě řadu krásných dnů, které si můžeme užít třeba tak, že si s přáteli ugrilujeme něco dobrého. Pořídit si zahradní gril se přitom vyplatí právě nyní, kdy je řada sezónních akcí a slev. Jak vybrat vhodný zahradní gril?

Zahradní grily se rozhodně neměly vybírat jen podle ceny. Samozřejmě že i u grilů platí rčení: nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci. Proto je lepší investovat do kvality. Laciné zahradní grily nevydrží příliš dlouho, navíc se na nich nebude dobře grilovat.

Zahradní gril na dřevěné uhlí

Zahradní grily na dřevěné uhlí jsou oblíbenou klasikou. Jídlu dává letní grilování na dřevěném uhlí ten pravý šmak. Tyto grily jsou skladné, snadno přenosné a pohodlně se na nich dá připravit naložené maso, nejlepší grilovaná zelenina i další dobroty jako camembert s brusinkami na gril.

Zahradní grily s odklápěcím víkem jsou navíc praktické. Není nutné řešit, kam rychle víko odložit, jako je tomu v případě zahradních grilů, jež mají víko odkládací. Za zvážení stojí také pořízení takového zahradního grilu, který poskytne dostatečné místo na grilování a určitou odkládací plochu, která je při grilování více než praktická.

Jak zdravě grilovat

Kdo se ještě letos rozhodne pořídit si nový zahradní gril a vyzkoušet ho, neměl by zapomenout na zásady zdravého grilování a nutriční hodnoty jídel. Při grilování na dřevěném uhlí si dejte pozor, aby vám plameny nešlehaly příliš vysoko a maso nespálily.

Plameny často nevhodně přiživuje oheň, který kape na uhlíky. Tomu se lze snadno vyhnout používáním grilovacích tácků. Navíc maso nemusí v oleji plavat – často stačí ho lehce olejem potřít a okořenit.

Ke grilovanému masu by si samozřejmě strávník neměl zapomenout nakrájet čerstvou zeleninu a naservírovat kvalitní celozrnné pečivo. Pak už jen stačí otevřít si láhev dobrého vína a užít si tu pravou Hawaj.cz.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang