Holly Woodoová a karma & other bitches

Nedávno jsme psali o televizní soutěži The Face, kterou propagovaly top model koučky Naomi Campbell, Karolina Kurková a Coco Rocha. Jedním z koní týmu Naomi byla společná hříčka přírody a plastických chirurgů, pětimetrová Miss Čína Luo Zilin.

Krátce po soutěži PR tým Naomi oznámil, že si modelka dala se svým ruským miliardářem Vladimirem Doroninem po 5 letech „pauzu“. Měsíc na to se objevily fotky 25leté Zilin bez make-upu a Vladimira s pěti křížky na krku, ovšem bez trička, jak po sobě skáčou na lehátku kdesi v milionářském resortu na Ibize.

Zilin s Vladem samozřejmě seznámila Naomi v době, kdy ještě tvořili pár. Holly přirozeně fandí lásce v jakékoliv podobě, která se vejde do rámce českého právního řádu, ale tohle je porušení „girl code“ nejvyššího kalibru.

Vyhodnocení situace dle logiky 1+1 aneb Hello, Captain Obvious: Zilin se dostala pod ochranná křídla té nejdravější samice v byznysu, které se VŠICHNI bojí jak filmoví kritici druhého dílu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. V televizi se tvářila jako roztomilá žirafka, co „plostě neumí ještě dobže anglicky“, skončila v soutěži druhá, pronikla mezi globální smetánku a pak… ulovila svého miliardáře!

Zilin je o sedmáct let mladší než Naomi a možná ji obrovská kariéra, kterou poznala z první ruky, úplně odradila: všichni ti otravní fotografové, věčné tahání se po molech, řezání podpatků sokyním – ufff. Nač pracovat, když mě tady pán rovnou vezme na jachtu? Na to lze jen říct, že každý svého štěstí strůjcem.

Jsou to samozřejmě jen bohapusté spekulace a po logice 1+1 se sahá instinktivně jako první v podstatě vždy i přes to, že se do očí bijící kombo důkazů – v tomto případě mladá modelka z třetího světa (je Čína vůbec ještě třetí svět?) + miliardář z Ruska v druhé míze – skládá především z ošklivých stereotypů.

O pánech nad 40 se toho naštěstí traduje víc, takže PR tým Naomi po jejich rozchodu briskně rozkřikl následující legendu: Doronin si newyorský noční život a kluby, které mu mnohem slavnější Naomi ukázala, oblíbil až příliš. Ji to už ale nebavilo a chtěla děti a klidnou domácnost.

Je potřeba zdůraznit, že Vlad je rozumný a sexy asi jako Bolek Polívka v jedničce i dvojce Dědictví. Ale je tu jeden důležitý fakt – Zilin se sice zachovala jako ultramrcha, ovšem celý semestr kurzu How to be a Real Bitch in Modeling jí nedal nikdo jiný než sama královna mind games (a případně i holého násilí) Naomi Campbell.

Zilin si jako členka jejího týmu dělala po volných večer na pokoji pečlivé poznámky. „Nikdo není tvůj kamarád!“ „Taktizuj, vždycky taktizuj!“ Plivala jí Naomi spolu se sírou do obličeje, který tak málem vyhrál stejnojmennou soutěž. No tak! Know-how předáno, žák překonal učitele – není to úplně jako když Sigmund Freud v blahé paměti učil Carla G. Junga?

Zilin už vyhodila její agentura v New Yorku, čínská se na to asi chystá. Naomi to jen tak nenechá, ale jestli bude pomsta sladká? O tom Holly vážně pochybuje. Jak že se to říká? Karma…