Bazar hvězd pro dobrou věc

S nákupy oblečení z druhé ruky se teď rozrhl pytel. Lidé recyklují, vyměňují a předělávají věci, které dlouho někomu zbytečně ležely na dně skříně.

Podobně uvědoměle přemýšlí i slavné osobnosti. Možná se inspirovaly filmem „Bling Ring“, kde gang teenagerů vykrádal příbytky slavných, aby mohl nosit jejich svršky. České celebrity zřejmě nechtějí tohle riskovat, proto dobrovolně dávají to, co nenosí, k dispozici běžným smrtelníkům. 

O podobné aktivity se pokouší i Andrea Verešová a další modelky. Sylva Kollerové, manželka Davida Kollera, zřídila Hvězdný bazarv němž nabízí oblečení od zajímavých osobností (např. od Davida Vávry, Dj Wiche, Terezy Maxové, Vladivojny LaChii, Kláry Nademlýnské, Jaroslava Duška, Františka Skály, Pavla Lišky a dalších).

Kromě toho, si zde je možné pořídit i drobnosti z domácností slavných: dýmku Karla Schwarzenberga, hrnek Jakuba Koháka, těžítko Davida Černého, či klobouk Ladislava Smoljaka.

Předměty se pak prodávají v e-shopu, ale hlavně v kamenném obchodě, který slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře, kteří mají problém sehnat práci.

Iniciátorkou projektu je Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků, která v 17 letech spadla ze stromu a poranila si míchu. Od té doby je na vozíku.

Více informací a předmětů je dostupných na www.hvezdnybazar.cz.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang