Zlatý prach do vlasů

Většinu „vánočních setů“ beru jako prachobyčejný trik, jak prodat i to, co by člověk normálně nekoupil. Obvykle jsou to sady čehokoliv, co je zabalené v krabičce, na kterou výrobce plácne potisk červené mašle, jehličí nebo něčeho podobně jakože vánočního.

Sady mají většinou výhodnou cenu pro kupujícího (dvě lahvičky průměrně vlasové kosmetiky běžně prodávané po pětaosmdesáti korunách koupíte v sadě za sto padesát) a jsou výhodné i pro výrobce (zákazník koupí dvě lahvičky místo jedné, i když je třeba nepotřebuje, a ještě má radost, že je v krabičce minibalení čehokoliv navíc – většinou to je přitom jen vzorek, který se běžně dává zdarma).

Možná mám tak rezervovaný postoj k těmhle sadám proto, že mi tahle předvánoční masáž každý rok prostě leze na nervy. Pak existuje ale druhá skupina vánočních setů – to jsou ty, do kterých výrobce přidá něco, co běžně neprodává. Takovou sadu teď vrhnul na trh Revlon a já si jí zcela sobecky okamžitě koupila pro sebe.

Jde o krabici, ve které je elixír na vlasy Orofluido (už jsem se nad ním rozplývala tady). A k tomu je přibalený úžasný flakón (přesně takové máme my blondýny rády) a v něm je zlatý prach. Jde o jemňounké zlaté třpytky, které můžete rozprašovačem nanést do vlasů, klidně bych je dala i na tělo. Zlatý prach je opravdu výstižné pojmenování – oproti spoustě jiných třpytek od jiných výrobců tohle je tak drobné, že i když je to suché, opravdu se nanáší rozprašovačem. Po nanesení navíc nevypadá, jako bych si odskočila ze střelnice nebo z vykřičeného domu, ale je to decentně blýskavé.

Zlatý prach vypadá hezky na blond i na tmavých vlasech – lehce je rozzáří, přidám jim zlatavé odlesky, ale není příliš nápadný, takže to vážně vypadá zajímavě. A dovedu si představit, že se prachem lehce popráším i v dekoltu nebo ho nanesu na tvář nebo oči, když se budu chtít třpytit třeba na plese.

Samostatně se zlatý prach neprodává, dá se koupit jen v sadě právě s elixírem na vlasy. V eshopech jsem tuhle vánoční sadu našla od 570 korun, já ji koupila u své kadeřnice za 590. (Samostatně se elixír prodává kolem 440 korun)