Zima je ideální doba na nákup bot, které nepotřebujeme

V zimě je přesně to správné období pro nákup bot na příští jaro a léto, které nepotřebuju, ale musím je mít. Ne, nezešílela jsem. Jen vím, že to, co byla v minulé sezóně děsná móda ve světě, dojde k nám tak za rok, za dva. A tak naprosto s klidem právě v zimě šmejdím v amerických a jiných eshopech a hledám botičky z letošního léta.

Kritéria jsou dvě: Musí to být boty zajímavé a levné. Levné proto, že bot potřebuju strašně moc a raději si koupím troje každé jinak barevné, než jedny klasické černé lodičky z pravé kůže za stejnou cenu, co stojí dohromady ty zelené, modré a žluté.

Boty dělím pouze na dva druhy. První jsou „boty na chození“, tedy boty pohodlnější, ve kterých se dá vydržet celý den běhání po městě bez touhy urazit jim podpatky o první kandelábr. Prostě takové boty, ve kterých není problém doběhnout tramvaj nebo odtáhnout z pošty tu obrovskou krabici bez rizika, že si zlomím obě nohy a jednu ruku k tomu.

A pak jsou botičky krásné, na parádu, takové, které jsou sice nepraktické, mají vysokánské jehlové podpatky, blbě se v nich chodí po dlažebních kostkách i po právě opraveném chodníku, ale jsou prostě úžasné! A nemusí být dokonale řemeslně zpracované, nemusí být z kůže ani jiných ušlechtilých materiálů – stačí mi, když jsou „jen“ zajímavé. A právě tenhle typ botiček v zimě kupuju.

Tak jsem se trochu porozhlídla a v ceně do 45 dolarů jsem našla spoustu zajímavých kousků, které by stály za hřích. Třeba puntíkaté sandálky za 30 dolarů (564 korun). Vzala bych si k nim třeba top ve stejné barvě a možná by nebyl problém sehnat i něco stejně puntíkatého, třeba jen šátek do vlasů.

A za stejnou cenu jsou i další. Úplně to vidím: horký letní večer, dobré pití v nějakém fajn baru, tyhle boty a já… A ještě jedny na letní party (nebo klidně v zimě k plesovým šatům). Pokud se rády třpytíte, jsou tohle ty pravé! Cena 37,80 dolaru (710 korun).

Našla jsem i boty barevné, které by mohly dobře vypadat k letním šatům. Sice by mohly mít trochu jinak řešenou zadní část, nemám ráda sandálky, které mají plnou patu, ale zase co víc chtít za 17,70 dolaru (332 korun)

Lodičky s kožešinkou ještě nemám! Stojí 30 dolarů (564 korun)

Tyhle jsou taky zajímavé. Cena 37 dolarů (695 korun).

Miluju boty se zajímavými podpatky. Ale tohle už vážně doporučuju nosit jen v případě, že vedle sebe máte muže vysokého nejmíň metr devadesát, do kterého se můžete elegantně zavěsit, když bude potřeba v tom chodit. Cena 44,80 dolaru (842 korun), původní cena 150 dolarů.