Tipy na kosmetiku, která to s vámi myslí dobře

Možná se taky snažíte likvidovat všechny plastové lahvičky, které se vám hromadí na poličkách. Pomohou s tím oleje a vosky, které dokážou nahradit jakoukoli kosmetiku z déemka. Některé z nich zvládají práci dvou až tří produktů neznámého složení a vydrží i několik měsíců.

Odličovač Liška Mazaná

Odličovač si lze vyrobit na kurzech domácí kosmetiky s Liškou Mazanou. Jde jen o slití tří ingrediencí – levandulové a destilované vody s hroznovým olejem. Levandule vše zklidní a olej hravě zvládne odstranit jakýkoli make-up – stačí jen přiložit a za chvíli setřít – nešmudlat.

Krém Liška Mazaná

Domácí krém, který je nadýchaný a jemný stejně jako ten, co si můžete koupit. Patří do něj kokosový a mandlový olej, voda, glycerin, vosk. A navíc je díky vůni růžového dřeva a citronové trávy krásně svěží, proto je ideální na mazání těla (ale i obličeje) každé ráno.

Mýdlo z Havlíkovy Apoteky

Úžasně jemné mýdlo, které lze používat na tělo i večerní mytí obličeje po odlíčení.

Balzám mumio od Epamu

Zázrak, který je ultra praktický. Umí vyléčit jakoukoli bolest od oparů přes vyrážky až po odřená kolena. Prodává ho obchod s tibetskou medicínou na pražském Újezdě.

Tuhý šampon ve tvaru americké koblihy

Vydrží bezmála půl roku. Příjemně voní, skvěle se drží v ruce a v koupelně je pověšený na háčku, který byl součástí balení. Koblihu lze střídat s tekutým šamponem od Havlíka, který nepění, za to naučí, jak si pořádně mýt vlasy. Člověk zjistí, že je to jako se zuby – nezáleží na tom, kolik si toho tam dá, ale jak to použije.