StyleBee

Aplikaci StyleBee vyvinula česká firma Flow studio a asi se strefila do nápadu, který na českém App storu (existuje samozřejmě i verze pro Andorid) chyběl. Má však ještě co vylepšovat.

Aplikace funguje trochu jako Instagram, zato ani trochu jako Facebook. Uživatelka vyfotí svůj outfit/líčení/účes/cokoliv, na co sedne odpověď „sluší“ a může specifikovat předvybranou otázku jako právě „Sluší mi to?“, „Bude se to líbit příteli?“, „Vypadám v tom štíhle?“ a nebo „Ladí mi oblečení s botami?“

Pak už nechá StyleBee komunitu, aby posoudila prostým vetem, zda si danou věc má koupit nebo ne. Může využít rychlou odpověď do 15 minut, kdyby potřebovala okamžitě nezávislý názor – třeba když se právě rozhoduje v kabince nebo se chystá na party a už stejně jde pozdě.

Právě to, že nelze samostatně formulovat otázku, ani zanechat komentář, tuto aplikaci od jiných sociálních sítí odlišuje i hodně limituje. StyleBee může být docela anonymní. A to natolik, že dokud se člověk s někým nespřátelí, tak vlastně vůbec neví, kdo u jeho fotky hlasoval.

Nevím, jaká je demografie uživatelů StyleBee, každopádně jsem dokázala snadno pochopit, že se jim nelíbí můj obličej bez filtru a vlasy s odrostem. Že se nelíbily hipster plátěnky, které jsem si vypůjčila z natáčení klipu na Kontejnery k světu, mě trochu překvapilo, ale budiž. Verdikt, že se k ostře růžovému svetru a černým koženým kalhotám nehodí světle hnědé balerínky – ok.

Je potřeba počítat s tím, že uživatelky StylBee jsou možná úplně jiná krevní skupina a zkritizují i outift, kterým si byl člověk naprosto jistá. Ambasadorkou StyleBee by se rozhodně měla stát sluníčková královna „New-York-Polished“ looku a růžové – Nikol Moravcová. Pak by byli všichni spokojeni.

Kdo potřebuje polechtat ego a třeba ví, že mu to na self-portétech často sluší, ať si ihned StyleBee do svého chytrého telefonu stáhne. Bude včelí královnou!