Půjčky pro podnikatele

Podnikatelské půjčky pro OSVČ jsou skvělým způsobem na financování růstu vaší firmy z externích zdrojů nebo například na pokrytí nepříjemné finanční situace.

Podnikatelské půjčky jsou nabízeny širokou škálou bankovních i nebankovních institucí. Podmínky pro přiznání půjčky a s tím spojené vlastnosti jako výše úvěru, doba splatnosti nebo úroky se od instituce k instituci liší.

Jaké výhody a nevýhody má půjčka pro podnikatele a na co bychom si měli dávat pozor? Základní rozdělení je tedy jasné a to podle institucí poskytujících půjčku, konkrétně na bankovní a nebankovní půjčky.

Půjčky pro podnikatele s bankovní historií

Bankovní půjčky pro podnikatele jsou poskytovány především subjektům s alespoň dvouletou historií. Pokud firma nemá takovou historii tak nezoufejte, protože banky dnes nabízejí půjčky i pro začínající podnikatele.

Dalšími podmínkami jsou kladné výsledky v daňovém přiznání, žádné závazky vůči státním institucím a nesmíte mít záznam v bankovním registru dlužníků. Pokud některé z těchto kritérií nesplňujete, nezbývá vám nic jiného než se obrátit na nebankovní sektor nebo vyzkoušet půjčku s ručením nemovitosti.

Při vyřizování půjčky pro podnikatele v bankovním sektoru se můžete spolehnout na rychlé vyřízení a také na jistou finanční stabilitu, kterou mají bankovní instituce. Navíc se můžete rozhodnout zda chcete účelovou nebo bezúčelovou půjčku.

Jistou nepohodlností je fakt, že tuto půjčku musíte vyřídit osobně přímo na pobočce vaší banky. Částka, kterou si můžete od banky půjčit, se pohybuje v rozmezí od několika tisíc po miliony korun. Ty můžete splácet 18 měsíců až 20 let. Záleží na tom, jaký typ úvěru si zvolíte.

Podnikatelé bez historie mají většinou smůlu

Zřídit půjčku pro začínající podnikatele v bankovním sektoru je trochu těžké. Ačkoliv některé bankovní instituce mají takové programy. Problém je většinou s chybějícím majetkem, který by mohl sloužit jako protihodnota poskytnutého úvěru. V tomto případě se musíte obrátit na nebankovní sektor. Obecně bývá vyřízení takovéto půjčky velmi jednoduché a rychlé, běžně do pěti pracovních dnů.

Půjčky pro podnikatele v nebankovním sektoru jsou vhodné zejména pro podnikatele se záznamem v registru dlužníků. Velkou nevýhodou je to, že při těchto půjčkách budete mít vyšší úrokovou sazbu a RPSN.

Na rozdíl od bankovních půjček však nemusíte předkládat tolik formulářů a její sjednání jde tedy mnohem rychleji. Úvěry pro podnikatele se také poskytují jako půjčky online. Další výhodou je také to, že nemusíte mít dlouhou podnikatelskou historii jako v bankovním sektoru a navíc nemusíte mít tak velký příjem.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang