Půjčky online

Koho by bavilo běhat po pobočkách bank nebo nebankovních společností, kdy se vše dá vyřešit snadno z pohodlí domova.

Pro někoho je internet velká a zároveň nesmírně složitá neznámá. Formuláře, které Vám umožní vyřídit půjčku online jsou však opravdu jednoduché. Jediné co budete potřebovat je počítač nebo mobilní telefon připojený k internetu a pár minut k vyplnění. 

Půjčky online v bankách

I když to byla ještě před pár lety věc nevídaná, dnes už i banky zahrnuly do své nabídky půjčky online. Dokonce i půjčky online o víkendu. I pro banky je to pochopitelně snazší. Přijde jim jeden formulář, který prověří, podívají se do bankovního registru a mohou začít úvěr zpracovávat, případně si požádají o dodatečné potvrzení příjmů apod.

Na druhé straně jsou banky stále velmi opatrné, a tak je jejich nabídka na internetu velmi omezená. Najdete zde pouze půjčky na nižší částky s poměrně krátkou dobou splatnosti.

Jejich výhodou je však to, že vám poskytnou velkou jistotu. Instituce je pod státním dohledem, a také úroky jsou výrazně nižší než u nebankovních alternativách. Pokud vám nevadí delší čekací doba, pak jsou půjčky online z banky rozhodně lepší volba. 

Nebankovní půjčky online

Když se řekne půjčky online, každému se pochopitelně vybaví spíše ty z nebankovních společností, které na pohodlí při vyřizování v mnoha případech přímo lákají. Je pro ně typická rozsáhlejší nabídka.

Nebankovní společnosti obecně více riskují, a také jsou více individuální v přístupu ke svým klientům. V jejich nabídce může figurovat třeba půjčka pro studenty, půjčky pro zadlužené nebo půjčky na mateřské. Často se však kryjí mnohem vyššími úroky, které nebankovní půjčky online prokazatelně mají.

Oproti bankám zaplatíte o několik procent více. Na druhou stranu můžete peníze získat i do druhého dne, což se vám v bance nikdy nestane. Pokud potřebujete peníze hlavně rychlem, nehledáte velké sumy a stačí vám spíše krátkodobé úvěry, pak zkuste tyto online půjčky. 

Na co si dát pozor

Internet je mocné médium, jehož obsah je v mnoha případech dílem reklamních expertů. Pokud budete hledat v nabídkách půjčky online, často bude prvním, s čím se setkáte, výrazná úvodní stránka plná lákavých vět a čísel.

Jedná se ale o marketingový tah, na který byste neměli naletět. Právě půjčky online jsou typické skrytými poplatky, o kterých se můžete dozvědět až po podpisu smlouvy, což by vás mohlo mrzet ještě dlouho potom.

Vždy si dopředu dokonale zobrazte všechny dokumenty a především ceníky, které dává společnost k dispozici, ačkoli se obvykle na stránkách objevují psané malým písmem. Pokud si nebudete něčím jisti, vždy se ptejte.

Půjčky online se vás sice nebudou snažit napálit nebo zavést někam, kam nechcete, neznalost však neomlouvá a tak se snažte být o všem informováni. Alespoň základní znalost bankovní terminologie je nezbytná. Půjčky online vám sice mohou vytáhnout doslova trn z paty, při jednáních je však třeba opatrnosti.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang