Proč je slezina důležitá při hubnutí a jak ji očistit

Snažíte se zhubnout, ale stále se vám nedaří dosáhnout ideální váhy? Potýkáte se s přejídáním a nevíte, kdy máte dost? Problém může být v zanesené slezině. Tento na první pohled nedůležitý orgán totiž souvisí s neodolatelnou chutí na sladké.

Slezina plní v organismu celou řadu důležitých funkcí. Mimo jiné se podílí na krvetvorbě a je také důležitá pro naši imunitu. Kromě toho slezina souvisí s fungováním lymfatické tkáně, kterou si můžeme představit jako „stoku“ organismu, nebo s mandlemi.

Pokud je naše slezina zdravá, podporuje vitalitu, jsme plní energie a síly. Když je slezina zanesena toxiny, ovlivňuje to nejen její činnost, ale také další orgány, které jsou s ní propojeny. To vypozorovali již starověcí lékaři.

„Slezina a její toxiny ovlivňují takové orgány a pochody v organismu, jako je například peristaltika zažívací trubice, lymfatický systém, činnost žaludku, slinivky, příjem potravy závislý na hladině glukózy v krvi nebo hormonální systém. Vyčistit slezinu a orgány okruhu sleziny znamená obnovit samoregulující program, který má mj. za úkol řídit v lidském těle látkovou výměnu,“ uvedl Vladimír Jelínek ze společnosti Joalis.

Podle Jelínka souvisí v emociálním horizontu slezina s neustálými myšlenkami na jídlo i na to, co by se dalo ještě hospodárně využít a nemuselo se vyhodit. „Trávení člověka s přespříliš zatíženou slezinou bývá pomalejší, neboť organismus se snaží všechno využít a vyloučit jen to skutečně nepotřebné,“ doplnil.

Slezina souvisí s neustálým přemýšlením, rozebíráním situací, věčnými starostmi, zabýváním se problémy druhých lidí apod. Pokud dojde k očištění sleziny, zharmonizuje se i tato část lidské emocionality.

Kdy očistit slezinu?

  • Při výskytu oparů nebo aftů.
  • Při opakovaných zánětech středního ucha.
  • Při sklonech k přejídání a obezitě.
  • Při hormonální nerovnováze.
  • Při žaludečních potížích.
  • Při pocitech padání a těžkosti ve snu.
  • Při nutkavých myšlenkách na jídlo.
  • Při pomalé peristaltice nebo zácpě.

Detoxikace sleziny

Podle tradiční čínské medicíny patří k symptomům špatně fungující sleziny, slinivky i žaludku pocity nejistoty, neklidný spánek, zmatení, negativní myšlenky a roztržitost. Ve fyzické rovině se objevují otoky břicha, únava, nevolnost, zažívací potíže.

Důležitá je úprava jídelníčku. Měli bychom jíst pomalu a na jídlo si udělat čas. Konzumovat bychom neměli příliš velké porce (nepřejídat se). Činnost orgánů trávicí soustavy podpoří skořice, muškátový oříšek, kardamom, zázvor, badyán nebo hřebíček. Ze zeliny je možné doporučit dýni, bílou řepu nebo sladké brambory.

K pročištění sleziny je možné doporučit i preparáty na přírodní bázi značky Joalis. Na detoxikaci slinivky břišní, sleziny a žaludku připravila společnost například VelienHerb, VelienDren, PankreaDren nebo Gastex.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang