Představujeme: Minty.cz

Před časem jste si mohli přečíst o akci, kdy do Prahy přijede Bikiny Karavan. Za tímhle a spousty dalších skvělých nápadů stojí Yasmin Keshmiri Hejduk a Virginia Calderon.

Yasmin je okouzlující a velmi fashionable bytost, která pochází z Iránu a žila řadu let v Londýně, kde pracovala u filmu. Tam se seznámila se svým budoucím manželem, který je Čech.

Virginia je původem z Manhattanu a newyorský styl opravdu nezapře. Společně s Yasmin pořádají velmi zajímavé akce, které souvisí nejen s módou, ale také s kreativním marketingem a uměním.

„První akci jsme pořádaly loni na podzim. V Londýně jsem se seznámila s myšlenkou pop-up store a hrozně mě to nadchlo. Proto jsme uspořádaly stejnou akci, která se jmenovala Into the Wild. Na Maltézském náměstí v Praze se 6 dnů prodávaly originální šperky od současných zahraničních návrhářů,” vypráví Yasmin.

Podobné akce, kdy se nějaký obchod, značka nebo i umělec představí městu pouze dočasně, mají velkou tradici nejen v Londýně, ale i New Yorku nebo Berlíně.

„Mohly bychom sem jen tak přivést nějakou značku, a prodávat ji v obchodě. Ale to nás nebaví, chceme lidem zprostředkovat nejen nákupy, ale hlavně zážitek,” popisuje Virginia.

Zájemci se mohou těšit také na další velmi zajímavé, ale zatím tajné aktivity, které dámy z Minty.cz chystají. Kdo nechce čekat, může číst blog na jejich stránkách a stát se fanoušky Minty na Facebooku.

Ti extra nedočkaví si mohou pořídit i tričko, které Yasmin Keshmiri Hejduk navrhla pro Simple Concept Store. Každý kus je unikát a má na sobě náhrdelník, který se dá nosit přicvaknutý na tričku nebo odepnutý na jakémkoliv outfitu.