Podprsenková fotoporadna aneb Co a proč je špatně

Moc se mi líbí podprsenkové proměny, které jsou tady: http://www.podprsenky-poradna.cz/promeny/ Na fotkách je totiž přesně vidět, jaké děláme nejčastěji chyby při výběru podprsenky a proč bychom měly vědět, jakou máme opravdu velikost.

Už jsem tady jednou psala, že jsem byla přesně ten případ. Roky jsem nosila velikost 75A. Roky jsem četla nejrůznější články o tom, že 80 procent českých žen si kupuje podprsenky špatné velikosti. A vždycky jsem si říkala, tssss, ty ženské musí být hloupé, když se neumí doma přeměřit, Nebo jsou líné si vyzkoušet jinou velikost než tu, kterou běžně nosí.

A pak jsem ke svému naprostému šoku zjistila, že místo 75A mi daleko daleko líp sedí 70C a že jsem jedna z těch osmdesáti procent. Zpátky k proměnám: Série fotek ukazuje, proč je podprsenka špatně zvolená a jak by to mělo vypadat správně.

Na první fotce má modelka příliš velký obvod podprsenky. Podprsenka se pak v zadní části posunuje vzhůru, košíčky vpředu naopak klesají dolů. Na druhém obrázku má modelka správnou velikost – zadní část se zapínáním musí být vodorovně, podprsenka musí držet na svém místě.

Špatná velikost košíčků. Na prvním obrázku má modelka podprsenku ve velikosti 80B. Prsa přetékají přes košíček, kostice je úzká, měla by správně směřovat k podpažní jamce. V podobné podprsence vám můžou prsa při předklonu vyskočit ven. Obrázek druhý a správná velikost 80D.

Špatně zvolená velikost košíčků u podprsenky bez ramínek pod večerní šaty s dekoltem. A také nevhodný střih podprsenky. Na druhém obrázku je jiný typ podprsenky (s odepínacími ramínky), tentokrát ve vhodnějším střihu (nižší střed), která i s malými prsy vykouzlí něco, co i ve výstřihu typu „kde nic tu nic“ předvedeme s parádou.

Na tomhle webu se mi líbí taky poradna. Dá se v ní dočíst nejenom to, jakou velikost nosit, ale i to, jak se správně změřit (nejlépe v podprsence s kosticemi) a na co si dávat pozor. A jak vypadá nepadnoucí podprsenka? Odstrašující příklady nabízí překvapivě často eshopy zaměřené na prodej prádla. Sem tam se utnou celebrity. A vůbec – fotek, které je lepší nevidět, je plný internet.

Příliš malé košíčky, kostice odstávají od těla.

Malá podprsenka. Britney Spears

Špatný obvod podprsenky. A ještě pár odstrašujících příkladů z webu, který mapuje, jak špatně si vybíráme podprsenky (http://portraitdaily.blogspot.com/)