Ples MET: nejkrásnější róby

Každý rok se v Metropolitním muzeu koná ples Costume Institute gala. Po dlouhé pauze po Oscarech je to opět pro celebrity příležitost blýsknout se opravdu okázalými róbami. Kdo byl letos nejkrásnější a kdo by naopak měl vyměnit stylistu?

Rooney Mara: oblíbená celebrita je pořád extrémně štíhlá i bledá. Díky růžovým rtům a krajkovým šatům Givenchy Haute Couture by Ricardo Tisci ale vypadá mnohem jemněji než obvykle. Že by příprava na další roli?

Leighton Meester: začíná být jako Sarah Jessica Parker a její filmová Carrie. Také u Leighton už jde jen těžko rozlišit, kdy jde za Blair Waldorf ze seriálu Gossip Girl a kdy sama za sebe. Róba od Marchesy je ale natolik impozantní, že by okouzlila i zhýčkané oko smetánky na newyorské Upper East Side.

Diane Kruger: naposledy si zahrála Marii Antoinettu a vypadá opravdu královsky. Na tyhle šaty od Prady člověk musí být vhodný typ, jinak může vypadat jako modrý pštros. Naštěstí to není případ Diane. Pochvalu si zaslouží i za ostře růžové psaníčko, které dodává celému vzhledu zajímavý rozměr.

Lily Collins: novodobá Sněhurka připomíná panenskou princeznu v nejnovější róbě od Valentina.

Ginnifer Goodwin: herečka z filmu Až tak moc tě nežere byla v oranžových šatech od Monique Lhuillier skutečně k sežrání. Líbivá je i kombinace ostře oranžové se stříbrnými střevíčky.

Mary-Kate Olsen: člověk si o ní může myslet, chcete, ale tenhle večer byla za opravdovou viktoriánskou dámu.

Florence Welch: zpěvačka z kapely Florence and the Machine se vznáší na vlnách podobné extravagance jako kdysi islandská hudebnice Björk, ale téhle zrzce to jde mnohem lépe. Ve volánovém „cosi“ od Alexandera McQueena působila vizionářsky inspirativním dojmem.

Lana del Rey: zpěvačka si vzbuzuje ambivalentní pocity, ale její šaty nikoliv. V šatech s pláštíkem od návrháře Josepha Altuzarry evokuje krásnou Drákulovu milenku.