Módní kolekce Louis Vuitton podzim, zima

Po odchodu kreativního ředitele módní ikony Louis Vuitton Marca Jacobse se dlouho spekulovalo o tom, kdo usedne na jeho místo. Tajemství odkryla až nová, toužebně očekávaná módní kampaň Louis Vuitton na podzim, zimu sezony 2014, 2015, které se nemohli dočkat jak normální smrtelníci, tak významné osobnosti i věhlasní designéři a návrháři módního světa.

Marc Jacobs svůj odchod oznámil již na podzim roku 2013. Se značkou Louis Vuitton se rozloučil velkolepou kolekcí na jaro a léto 2014. Tato kolekce byla uvedena v lednu 2014.

Novým kreativním ředitelem Louis Vuitton se stal Nicolas Ghesquière. Ten svou první kolekci pro Louis Vuitton předvedl v dobrém světle.

Názory na nového kreativního ředitele se však různí, jedny mile překvapil, druhé naopak nepřekvapil vůbec a ti jeho módní přehlídku zkritizovali do posledního outfitu, který se na mole objevil. Někteří se do dneška nedokážou smířit s tím, že Marc Jacobs odešel, a tak novému kreativnímu řediteli Louis Vuitton nezbývá nic jiného než ostatní přesvědčit, že je více než vhodným kandidátem.

Retro a střízlivé modely

Kolekce módy na podzim 2014 a zimu 2015 byla zahájena střízlivými modely. V jejich duchu se módní kolekce nesla po celou její dobu. Podzimní a zimní modely byly decentní, žádná velká extravagance. Na mnohé však působily nudně, fádně, bez života a energie.

Módní kolekci dominovaly retro vzory a retro prvky z 60. a 70. let jako jsou pásky přes kabátky, pruhované a kostkované vzory, mozaikové potisky, áčkové sukně i šaty, šaty s límečky, legíny s výraznými potisky a jednoduché roláky.

Objevily se úpletové vestičky, korzety, lesklé kabáty střižené do půlky stehen a zdůrazňující ženské křivky, kabátky s límečky z kožešiny, kabáty s krokodýlím vzorem, tvídová saka, kožené kalhoty, kotníčkové lodičky a lesklé boty nebo kozačky do půlky lýtek. Jako materiál byl nejčastěji vidět kůže a semiš, nicméně materiály se dost často navzájem kombinovaly.

Tím hlavním prvkem, který byl na přehlídce nepřehlédnutelný a jehož se všichni přítomní nemohli dočkat, byly samozřejmě kabelky.

Byla uvedena nová varianta kabelky, nazvaná Petite Malle. Její obdélníkový tvar připomíná malý původní kufr Louis Vuitton nebo zmenšeninu truhly na poklad. Kabelka se nosí v ruce jako psaníčko, nebo v ruce na řemínku či přes rameno. Kabelka LV Petite Malle je velmi výrazná, inovativní, neotřelá a designově velmi originální.