Módní ikona dřevorubec – módní web

Vousy, kostkované košile, klasické kožené pásky, kanady. Vypadat neotesaně ještě nikdy nebylo tak sexy.

Pod pojmem dřevorubec se rozumí muž, který alespoň polovinu života tráví v lese, kácí stromy a tak všeobecně se stará o to dřevo. Svačí špek na chlebu a mléko (pivo), s motorovkou to umí líp než hlavní hrdina filmu Texaský masakr motorovou pilou. Takový bodrý lesník voní po jehličí a smůle.

Nejčastěji je ke spatření v montérkách, hubertusu, kanadách, helmě, plastových brýlích a rukavicích. Přestože jeho šatník je do města zcela nepoužitelný, už léta úspěšně inspiruje mnoho módních značek.

Existuje totiž i romantická představa muže z lesa, který vypadá jako kříženec ušlechtilého divocha, původního dřevorubce a Kurta Cobaina.

Takové osoby se vyskytují hlavně v německých a skandinávských metropolích. Mají na sobě pohodlné džíny, tlusté svetry s knoflíky, kostkovaná košile je povinnost a kožené boty vojenského typu také. Kromě pronikavých očí uhranou svým účesem: delší vlasy sčesané dozadu, dokonale nedokonalé.

Oproti zženštilým metrosexuálům, u kterých jeden neví, zda si přisedli blíž, protože vás chtějí políbit nebo si prohlédnout čistotu vašich pórů, jsou dřevorubci velmi přirození. Je to ovšem taky samozřejmě image. Ale pro Čechy, kteří jsou s přírodou maximálně spjatí, by look dřevorubce mohl být tou pravou cestou.

Kromě street style blogů, kde se nacházejí spousty fotek sexy městských dřevorubců, se lze inspirovat u hudebníků Bena Frosta nebo Apparata. Ultimátním dřevorubcem je pak izraelský návrhář žijící na Islandu Sruli Recht. Bohatým zdrojem poskytujícím denní dávku krásných neotesanců je také tumblr pražského obchodu Basmatee.

Inspirace pro šatník dřevorubce:

1. Bunda, Maxwell, Suit, prodává Basmatee za 4 890 Kč

2. Boty, Dandy, Shoe The Bear, prodává Basmatee za 2 890 Kč

3. Sako, Barbour Heritage, prodává Denim Heads za 13 800 Kč

4. Peněženka, P.A.P. Sweden, prodává Denim Heads za 1 700 Kč

5. Pásek, Levi’s, info o ceně v obchodě

6. Šála, Zara, 699 Kč

7. Svetr, Pull and Bear, 1 999 Kč