MBPFW18: Vybíráme z módního menu fashion weeku

Nejlepší lokace

I když nás Právnická fakulta, tenisové kurty na Štvanici, skate park na Štvanici i Muzeum současného skla ZIBA na Příkopech bavily, Clam-Gallasův palác je podle nás nejzajímavější místo v tom smyslu, že odkazuje na historii a krásu starobylé Prahy

Český streetstyle baví

Fotograf z blogu Le21ème Adam Katz Sinding zase přijede. Patří už k inventáři pražského týdne módy, možná také proto, že ho baví lokální cit pro módu i dívky, které ho nosí. Barokní zdi Clam Gallasova paláce pak budou skvělou scenérií pro outfity návštěvníků, z nichž některé připomenou karneval.

Čas změny

Říká se, že aby se zažitá pravidla mohly někam významně posunout, musíte udělat spoustu menších aktivit. Momentálně to vypadá, že z lokální fashion scéně spadl balvan. Od podzimu tu po letech dohadů začne vycházet časopis Vogue, šéfredaktorem časopisu ELLE se stane muž.

Vrátit Českou republiku na módní mapu pomáhá právě pražský fashion week, nejen svými přehlídkami, ale také akcí, která může někomu doopravdy pomoct. Jmenuje se Business Forward Forum.

Jeho letošní téma bude řešit byznysové strategie na lokálním trhu, na co se musí připravit mladé značky, pokud cílí na úspěch v zahraničí, či jak mění situaci na módním poli digitalizace.

Na co se nejvíc těšit?

  • na přehlídky Jakuba Polanky, Denisy Nové a studentů UMPRUM
  • na Re-see showroom, kde si lze prohlédnout všechny kolekce, co budou na MBPFW18 představeny
  • na outfity Iny Tiny

Kde bude nejvíc celebrit:

  • Nehera (tam ráda chodí třeba Kaira Hrachovcová), Lukáš Lindner (obléká často bývalé Missky), ale hlavně Chatty, jejíž přehlídka je charitativním večerem časopisu Proč ne?! a Nadace Terezy Maxové

Kdo snad zůstane doma:

  • mluvčí Andreje Babiše Lucie Kubovičová a jeho manželka Monika Babišová
  • manželka Ivo Rittiga Lenka, ale vzhledem k tomu, že je velký fanoušek módy obecně, tohle přání nebude vyslyšeno