Kosmetika Monoi de Tahiti

Značka Monoi de Tahiti vyrábí 100% přírodní produkty, a to převážně oleje z tahitských květů, přírodní šampony, sprchové gely a mýdla, sůl do koupele a opalovací oleje. Vyplatí se do této kosmetiky investovat?

Monoi je starobylé tahitské slovo označující vonný olej, který staří Polynésané využívali denně pro kosmetické, náboženské a dokonce lékařské účely.

Oleje Monoi de Tahiti se vyrábějí tradiční způsobem namáčením okvětních lístků květiny tiaré neboli Gardenia thitensis v kokosovém oleji. Tímto způsobem se na Tahiti vyrábějí oleje už více než 2 000 let.

Oleje mají podobnou konzistenci jako kokosový olej, takže jsou tekuté při cca 27 °C a při nižších teplotách tuhnou. Mají úžasnou vůni a skvěle pokožku hydratují.

Šampony méně pění, což je u přírodních produktů obvyklé. Jasmínový šampón však vlasy dobře umyje a zanechá je lesklé a jemné. Přírodní šampony jsou pro vlasy ideální, protože neobsahují parabeny ani silikony, a tak nezanášejí kořínky vlasů.

Sprchový gel Monoi je velmi jemný s skvěle se hodí hlavně v létě po opalování. Kůži nevysušuje a zanechává ji jemně provoněnou. Má trochu slabší parfemaci, což ovšem není nutně na škodu.

Monoi Tiaré opalovací olej SPF 6 je skvělý pro ty, kteří se dobře opalují a nepotřebují vysoký ochranný faktor. Olej pokožku skvěle hydratuje a zvyšuje efekt opálení.

Ve vodě zanechává na kůži povlak, tudíž není potřeba se hned znovu natřít. Olej navíc překrásně voní po tahitských květech, stejně jako olej Monoi Tiaré Original.