Kosmetický normcore

Linky a rtěnky jsou skvělé, stejně jako rozjasňovače a tvářenky. Samozřejmě někdy děkujeme, že jsme se narodili do éry krycích make-upů a korektorů. Momentálně je ale největším trendem vypadat tak, že žádná stopa make-upu na tváři není. Kosmetický normcore.

Alicia Keys se odmítá líčit, stejně jako kanadská hudebnice Alessia Kara. Z lokálních influencerek nás napadá třeba Bjukitchen, alias Bára Karpíšková,  Zuzka Gašparovičová nebo Rozi Zacharov. Leandra Medine z webu Men Repeller se nechce líčit, protože je líná.

Podle online magazínu The Cut, který spadá pod New York Magazine, je „no make-up“ přístup pokrytecký, protože po lidech vyžaduje, aby se o pleť starali a pořizovali si drahé produkty. Že musí vypadat skvěle, aniž by dali najevo, že se snaží. Protože ti, kdo mají viditelné úpravy zevnějšku, jsou určitě horšími lidmi. Alespoň to si myslí respondenti v této studii.

Na požadavek nereálné dokonalosti dnes někdy lidé reagují tím, že hodí péči o sebe na salám. Je to každého svobodná volba. Ale aplikace všech těch „mastí“  být terapeutická a příjemná záležitost. Zkrášlující a čistící rituály, kterými se začíná a končí den, zná lidstvo už od starověku.

Pur Enviroment, Mary Cohr,1 949 Kč

100% přírodní krém s výtažky kukuřice, moringy, aloe a zeleného čaje. Krém obsahuje pouze přírodní konzervační látky a UV filtry přírodního původu.

Complexe de Fleur, Infiore, prodává Ingredients, 4 250 Kč

Multifunkční elixír mládí s obsahem 24 vysoce aktivních složek rostlinného původu má silný antioxidační, hojivý a regenerační účinek, díky čemuž viditelně redukuje známky stárnutí.

Hydratation Conditioner, Rahua, prodává Ingredients, 1 000 Kč

Krémový kondicionér, namíchaný speciálně pro vlasy bez života, za použití přírodních cukrů a vzácných olejů a rostlinných výtažků z amazonského deštného pralesa.

Miluji, JAGAIA, 750 Kč

Pleťový olej s vůní azalky má v základu lehký mandlový olej, doplněný o anti-aging arganový olej, a olej z meruňkových jadérek pro výživu a projasnění. S ručně sbíranými poupaty pivoňky.

Legendary Amazon Oil, Rahua, 1 150 Kč

Směs rostlinných a květinových olejů z amazonského deštného pralesa, které dominuje exotická vůně gardénie, vlasy hydratuje a vyživuje, dodává jim lesk, předchází jejich krepatění a třepení konečků.

Rose Aromatic Care, Darphin, 1 290 Kč

Olej pro dehydrovanou a suchou pleť s obsahem růže, mandlového, ořechového a pupalkového oleje.

Mandlový pleťový krém, Weleda, 389 Kč

Jemný neparfémovaný denní i noční krém je vhodný pro přecitlivělou pokožku. Základem přípravku je čistý mandlový olej v bio kvalitě.

Za přečtení stojí i Weleda Skin Food recenze. Tento oblíbený krém obsahuje pouze čisté přírodní suroviny a hodí se především na velmi suchou pokožku.

Mandlový pleťový olej, Weleda, 399 Kč.

Pleťový olej nejen pokožku zklidní, ale také se hodí pro odstranění make-upu.