Kosmetická recenze: lak na nehty Essence

Následující recenze se zabývá sice levnější, ale mezi mladými lidmi jednou z nejoblíbenějších značek – ESSENCE. Konkrétně se jedná o její lak na nehty v trendovém odstínu lila.

Lak je zabalen v oválném flakonu o objemu 8 ml. Balení neobsahuje ani jednu míchací kuličku, nicméně lak nevysychá ani několik měsíců po otevření.

Obsah je spíše tekutější a nanáší se dobře. Ve dvou vrstvách je odstín na nehtu hezky sytý a jeho barva odpovídá barvě ve flakonu. Zasychá rychle, což ocení ti, kteří na lakování nemají moc času.

Cena napovídá, že lak musí skrývat i nějaké nevýhody. Ta hlavní a možná i jediná tkví v tom, že lak vůbec není odolný. Vydrží na nehtu den, a to ještě když si na něj člověk dává pozor. Nicméně, v poměru k ceně, se jedná opravdu jen o drobnost.

Je dobré, že Essence vyrábí trendové odstíny – člověk si pak může koupit bezpočet barev a střídat a střídat, aniž by mu hrozil osobní bankrot. Nicméně na denní nošení se lak od Essence příliš nehodí, zejména kvůli nízké odolnosti. Není totiž nic horšího, než oloupaný lak na nehtech.

Kdo objeví u Essence lak, kterého se není ochoten vzdát a chce jej nosit denně, nemusí zoufat. U firem, které vyrábějí kvalitní laky (např. OPI, Mavala) určitě nalezne podobný.

K dostání je v drogeriích Schlecker za 39 Kč.