Kenzo

Když se řekne Kenzo, každá si vybaví parfém či toaletní vodu s názvem Flower by Kenzo neboli Červený mák. Je to jedna z nejomamnějších, nejlibějších a nejpodmanivějších vůní, které lze právem považovat za klasiku mezi parfémy.

Stoprocentně se ženami najdou takové, které sní, že je jednou někdo blízký touto překrásnou a originální vůní obdaruje. Pravidelně čekají na svátek, narozeniny, Den žen, Den matek či na Vánoce, vyhlíží tyto příjemné události a věří tomu, že se jednoho dne konečně dočkají.

Určitě ano. Chce to vydržet, nevzdávat se a možná tomu i trochu pomoct a nenápadně svému milému podsouvat katalog Kenzo, letáky či prospekty společnosti Kenzo. A také si uvědomit, že Kenzo nejsou jenom smyslné parfémy.

Jsou to i přípravky pečující o pleť (KenzoKI), které jsou vyráběny z přírodních asijských materiálů (bambus, zázvor, lotosové květy) – a především také móda a módní doplňky (např. hodinky, šperky).

Módní značka Kenzo

Tuto módní značku založil v roce 1970 Kenzo Takada, který se narodil v Japonsku. V Tokiu vystudoval exkluzivní uměleckou školu a roku 1964 odjel do Paříže, kde se natrvalo usadil. A kde prosadil svou značku Kenzo a stal se úspěšným.

A to nejen díky své neoblomnosti, neúnavné píli a neotřelosti. Především díky své drzosti a tajemnému příslibu japonského světa, který ho obklopoval. Kenzo se stalo vyhledávanou a velmi známou módní značkou.

Spojení tajemného východu s elegancí Francie

V této japonsko-francouzské módě se střídají asijské prvky s francouzskou elegancí, je pro ni typická kombinace východního a západního světa. A to je pro módu absolutně inovativní, netypické a originální.

Také střihy a látky odkazují na asijskou tradici, a přesto se nesou v moderním duchu západní civilizace. Této pánské i dámské módě je vlastní barevnost, něžnost a svěžest. Vyznačuje se odvážným designem, vyjadřuje volnost, radost a podtrhuje individualitu každého jedince.