Kabelky jako vymalované

Že je léto fakt už na dosah se dá poznat nejenom podle kalendáře nebo podle toho, jak je venku. Je to patrné i z reklam na kabelky. Každý rok touhle dobou výrobci stahují bannery s kabelkami v temných zemitých barvách a nasazují kytičky, srdíčka, sluníčka a jiné letní veselosti. Bohužel naprostá většina podobných reklam, které jsem zatím zahlédla, představuje vlastně totéž: hadrovou kabelku s prapodivnými kytkami v psychedelických barvách, nad kterými třepou křídly motýlci nebo ptáčci, někdy obojí současně. Čím přeplácanější, tím lepší. Ale ony hezké barevné kabelky existují. Jen třeba mně se poslední dobou osvědčilo nepátrat po nich v obchodech, ale rovnou u výrobců. A i když se tady často navážím do Fleru, tentokrát ho budu do nebe vychvalovat. Našla jsem na něm totiž pár opravdu zajímavých kousků.

http://www.fler.cz/zbozi/sunny-bezova-1798814

Béžová kabelka Sunny stojí 1 132 korun a je z koženky. Hodně se mi líbí nápad s barevnými pásky v horní části. Dá se jimi regulovat šířka kabelky. Autorka nabízí i to, že kabelku vyrobí v jiných barvách. Myslím, že by nejspíš nebyl ani problém se s ní domluvit na tom, aby za příplatek přidala do balíčku i pár dalších pásků v jiných barvách. Aby se pak dala kabelka nakombinovat přesně tak, jak se to zrovna bude hodit. 

http://www.fler.cz/zbozi/ring-ring-no-13-lollipop-2056675

Tahle růžovomodrá paráda je taky z koženky a vyjde na 1 299 korun. Moc se mi líbí, že má z každé strany jinou barvu. A ještě víc se mi líbí, že je možné nosit ji na několik různých způsobů. Karabinky na uchycení ucha jsou nejenom na horním okraji, ale další pár je i po stranách trochu níž.  Jen ty kruhové bílé úchyty trochu kazí dojem, když je kabelka natažená na maximum. I když při překlopení horní části kabelky na bok se na to koukat dá.

http://www.fler.cz/zbozi/bigbag-fialovo-tyrkysovo-cyklamenova-2057496

Tohle je moje velká favoritka. Taky je z koženky a stojí 1 298 korun. Kombinace barev se mi vyloženě líbí. Tahle kabelka by mohla vypadat hezky třeba k botám nebo doplňkům (šátku, náramku, širší čelence do vlasů) v jedné z použitých barev.  

http://www.fler.cz/zbozi/minpi-1201525

Koženkové pidikabelky (jedna stojí 450 korun) sice pojmou nejspíš jen klíče, mobil a pár drobných (jejich průměr je 17 centimetrů), ale autorka nabízí, že je na objednávku vyrobí i v jiných velikostech.

http://www.fler.cz/zbozi/sunny-tyrkysovo-oranzova-2556163

Skvěle vypadá i tahle kabelka (1 221 korun), která má z každé strany jinou barvu. Koženkové pásky se dají zavázat na uzel na jednom nebo obou bocích anebo třeba uprostřed předního dílu. Až seženu ty tyrkysové sandálky, po kterých už asi pátý rok toužím, tahle kabelku jim budu muset koupit.   A ještě pár kousků, které dokazují, že ani látková taška nemusí být jen kus hadru, když se vyrobí chytře.

http://www.fler.cz/zbozi/bambus-taska-2744986

Kousek pro něžné romantičky. Bavlněná kabelka s bambusovým uchem vyjde na 450 korun. Mašle je připevněná zavíracím špendlíkem a je možné jí nechat rozvázanou anebo úplně sundat. Za mě teda sundat! Kabelka je zajímavá sama o sobě i bez mašle.

http://www.fler.cz/zbozi/pivonkova-o-2705418

U téhle pivoňkové kabely (1 100 korun) mě ani tak moc nezaujal střih, ale příjemná barevná kombinace.  A hlavně to, že autorka myslí i na doplňky. Ke kabelce tak prodává rovnou i mašli, kterou je možné zavázat pod poutky kolem horního okraje kabelky. Nebo na blůzu. Nooo. Já bych si z mašle nejspíš udělala čelenku do vlasů. Součástí balení je i brož, která je na obrázku vidět na kabelce i na blůze modelky. K téhle sadě už vážně stačí jen obléknout jednoduché bílé (nebo růžové či zelenkavé) letní šaty (bez potisku a jiných činčurinek, aby to nebylo přeplácané do nepříčetna), nainstalovat někam na sebe mašli a brož a je vyladěno. 

______________________________________________________

Všechny fotky: www.fler.cz