Kabáty nejsou?!

Cíl: Sehnat kabát nebo alespoň hezkou zimní bundu pro maminku. Mise: Nesplněna. Ano, předem připouštím, že nároky mojí mámy jsou téměř nesplnitelné. Kabát nesmí být dvouřadový. Nesmí být černý, hnědý, béžový, šedý nebo dovyblita. Nesmí být příliš krátký ani příliš dlouhý. Bunda by neměla být naplněná peřím, aby se dala často prát. Neměla by být buřtíkoidně buclatá, protože v takové bundě vypadá každý, kdo netrpí mentální anorexií, jako buldozer.

Buřtíkoidní buclatá bunda Přesto… Za odpoledne jsme proběhly: HM – samá tmavá barva, Marks a Spencer – jediná barva, kterou jsme viděly, byla ostře fialová, CaA – vůbec nic kromě krátkých bundiček a kabátků do pasu nebo těsně pod něj, Orsay – odstíny hnědé, šedé, černé pořád dokola, Reserved – jedna krásná bunda, bohužel jen do velikosti 42, Pietro Filipi – jeden jediný model ve světle smetanové – ano, úžasný kabátek, lehounký, cena 4500 korun, jenže taky malý, S.Oliver – nic nic nic. Camaieu – bída, nic než bída Kabát prostě nemáme. Připouštím, že ještě ve všech obchodech nemají kompletní podzimní a zimní kolekci. Připouštím, že jsme možná jen měly obrovskou smůlu. Když jsme pak seděly na kafi a já byla naštvaná, že jsme v deseti obchodech vyzkoušely dohromady tak tři kousky a ještě ani ty nebyly to, co chceme, ptám se mámy, kde nakupujou oblečení ženy, které nosí oblečení  velikosti větší než 42 a nehodlají si nechat nastydnout ledviny.  Prý – no kde, v tržnici….

Takže vyhlašuju celostátní pátrání po hezkém kabátu (nebo bundě) pro dámy starší padesáti let, který je aspoň trochu barevný, do půli stehen, a ve velikosti 44!