Jak vypadat jako princezna…

Koho vyděsil nadpis, může si zas vydechnout. Následující článek nebude propagovat vlečky z polyesteru ani umělohmotné pantoflíčky. Ten, kdo módní svět v poslední době opravdu zaujal svým propracovaným stylem, je španělská princezna Letizia.

A nejlepší na tom je, že při troše snahy může každá vypadat jako ona. Tedy alespoň co se oblečení týče. Nechme stranou oficiální příležitosti, kdy se musí, chtě nechtě, řídit protokolem. Ale i tam ji proslavily lodičky typu peep toe (s otevřenou špičkou) s minimálně 12 cm vysokým podpatkem a s 3 cm vysokou platformou.

Zlé bulváry hned přispěchaly s názorem, že kompenzuje výškový rozdíl mezí ní a manželem, princem Felipem. Holt, někdo může a jiný ne. Co se týče bot, je následnice trůnu jasným opinion leaderem, těmto lodičkám se neřekne jinak než Letizias.

Nejsou to jen boty, co určuje její styl. Chytře nosí trendy, sází na saka s ohrnutými rukávy, kombinuje neutrální základ šatníku s výraznými doplňky, miluje šátky. Na inauguraci výzkumného centra v Segovii přišla v bermudách a na rockový koncert v kožených kalhotách. Oba outfity byly adekvátní příležitosti, ale ne upjaté nebo příliš konzervativní.

Styl Letizia je ideální městská, pracovní móda. Jeho zásady jsou jednoduché a praktické. Princezna nakupuje u renomovaných návrhářů, ale i v Zaře a v Mangu, a to i boty a tašky.

Jak se přiblížit módnímu stylu princezny Letizie?

Mít použitelný základ šatníku. To znamená trička a halenky neutrálních barev, saka, propínací svetry, sukně a kalhoty lahodí postavě. Tyto věci lze za skvělé ceny nakoupit v outletech a výprodejích v zahraničí. Nabízí se i možnost investovat do 2 kvalitních kousků a zbytek nakoupit v prodejnách typu Stradivarius.

Nebát se trendů. I způsob, jakým člověk nosí pásek na šatech, může být trendy, nebo dojem naopak dokonale shodit. Doplnění klasického outfitu o nějaký aktuální detail omladí celkový vzhled a dodá mu styl. Letizii je mimochodem 38 a vypadá mladší než v den svojí svatby.

Základ je jen základ. Je třeba postavit osobnost. K tomu poslouží šátky, kterých je nepřeberné množství, stejně jako způsobů, jak je zavázat. Mít jednu kvalitní koženou kabelu nebo pět koženkových, to je na každém. Bižuterie, hodinky a líčení jsou další zbraně. Šátky a šály nikoho nezruinují, pokud netrvá na Hermés.

Čistota. Asi málokdo vytáhne nohy z domu s okousanými nehty a mastnými vlasy. Zde se ale myslí spíš čistota stylu. Princezna Letizia nenosí divoké melíry ani gelové nehty. Má jemně prosvětlené přírodní vlasy a vypadá to perfektně. Když totiž hraje celek, přirozená barva je tou nejslušivější. A na té se dá ušetřit opravdu hodně.

Vypadat takhle není nic složitého a není k tomu potřeba ani královskou pokladnu a kupa sloužících.