Jak vybrat mezi Plazmou, LCD a led?

Je problém vybrat si typ nového televizoru? Tento článek se pokusí vysvětlit výhody a nevýhody různých typů televizorů a pomůže zodpovědět otázku „Jak vybrat mezi plazmou, LCD a led?“.

Jak vybírat televizor? Tady jsou kritéria.

Podle čeho vybírat?

Podle velikosti úhlopříčky. Úhlopříčku je třeba vybrat podle toho, jak je velký pokoj. Člověk by měl pamatovat hlavně nato, že by měl od televize sedět minimálně 3-krát dále, než je velikost uhlopříčky.

Podle frekvencí. Najít lze různé od 50hz až po 200Hz, čím je větší frekvence, tím je kvalitnější obraz.

Lcd televizory

Lcd televizory používají podobné podsvícení jako monitory počítačů, proto jsou dost vhodné i pro připojení k počítači.

Při výběru je třeba dát pozor pozor, jaká je obnovovací frekvence. Pohybuje se mezi 50hz až 200Hz a čím je větší, tím přináší kvalitnější obraz. 

Led televizor

Led televizory jsou vlastně lcd televize, avšak s jiným podsvícením, u led televizorů se používají led diody, tyto led diody mají oproti lcd televizorem lepší kvalitu obrazu, lepší jas a také menší spotřebu. 

Plazmy

Plazmové televizory mají tu nejkvalitnější kvalitu obrazu a velmi vysoký kontrast, plazmová televize se oproti lcd televizoru sleduje dobře z každého úhlu. Ty nejlepší kusy mají frekvenci až 600Hz.

Oproti lcd a led televizoru má plazma o dost větší spotřebu. 

Verdikt

Lcd televize: lcd televize jsou vhodné zejména pro ty, kteří ji chtějí používat i jako monitor, čili hlavně pro mladé lidi. Je vhodná i pro ty, kteří nechtějí dávat za televizi hodně peněz a nepotřebují ani nejlepší kvalitu.

Led televize: led televize jsou pro ty kteří chtějí novější technologii, lepší kvalitu a menší spotřebu. 

Plazmy: plazmy jsou pro ty, kteří si chtějí vychutnat tu nejlepší kvalitu, nezáleží jim na spotřebě energie a chtějí jen to nejlepší.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang