Jak uploadovat fotky na internet?

Nahrání fotek na internet je v dnešní době velmi často využívána, ba až nevyhnutelná věc. I přesto stále mnoho lidí neví, jak na to.

Ne vždy totiž stačí poslat fotky přes e-mail jako přílohu. Občas je třeba ukázat fotky větší skupině lidí a právě proto je dobré je umístit na nějaký image hosting. Zde je návod, jak uploadovat fotky na internet na jeden z nejznámějších image hostingů ImageShack.us

Nahrávání obrázků na server

V první řadě přejdeme na web a na hlavní stránce klikneme na tlačítko Browse. Vyskočí okno s průzkumníkem a my v počítači najdeme fotku (popřípadě i více fotek), které chceme nahrát na server.

Před nahráním můžeme ještě upravit detaily kliknutím na Upload options / Resizing. Když máme vybrané fotky jednoduše klikneme na Upload Now a fotka se začne nahrávat na server.

Kopírování odkazů a sdílení

Po chvíli uploadování se nám zobrazí stránka. Na vrchu je zmenšenina vaší fotky a u ní jsou základní informace jako jméno a velikost.

Pod fotkou najdete odkazy na její sdílení. Fotky můžete přímo sdílet na různých sociálních sítích jako je facebook, myspace, twitter nebo jiné. Jestliže chcete své fotky přidat na html stránky nebo na fórum, poslouží vám na to odkazy níže.

Pokud umíte anglicky, nebudete mít problém s vkládáním odkazů, neboť na webu ImageShack.us je vše vysvětleno. Pokud anglicky neumíte, musí postačit trocha intuice a zkoušení.