Jak používat klimatizaci?

Klimatizace se dá používat jak v létě tak i v zimě. Rozdílem je, že v létě prostředí ochlazuje a v zimě zahřívá. Zároveň reguluje vlhkost, čistí vzduch a větrá místnost.

V současnosti se klimatizace montují do většiny firem, v domácnostech ještě není až tak rozšířená. Naopak je to v automobilovém průmyslu, kde se klimatizace pomalu dostává do základní výbavy každého automobilu. 

Výběr klimatizace

Při výběru klimatizace do domu nebo bytu berte v úvahu faktory jako jsou velikost bytu, počet pokojů popřípadě pater (pokud chcete používat v celém rozsahu bytu či domu).

Z nabídky nevybírejte nejvýkonnější jednotku. Nejvýkonnější neznamená nejlepší pro každého. Pokud máte malý prostor výkonná klimatizace v něm bude dělat průvan a vysoké účty za elektriku. Nechte si poradit i od prodejce. 

Používání klimatizace

Použití klimatizace je velmi jednoduché, stačí si určit teplotu, jakou chcete mít v místnosti a o nic víc se nemusíte starat. Jednou za určité období (záleží na typu klimatizace) je třeba vyměnit filtr, abyste měli vždy čistý vzduch. 

Nezapomeňte, že teplotní rozdíl mezi vnějším a vnitřním prostorem by neměl být vyšší než 5 maximálně 7 stupňů. Klimatizaci nepoužívejte více než 4 hodiny denně.