Jak najít fotku na webu. Návod pro blondýny

Umět si najít na webu fotku, to je naprostý základ, pokud chcete na internetu nakupovat a nejste si jistí, jestli vybraný eshop není předražený, neprodává padělky nebo nevydává za exkluzivní zboží hadry z výprodeje. Možná to vypadá děsně složitě, ale přísahám, že to zvládne i blondýna. Pro blonďatější blondýny přidávám názorný obrázkový návod s červenými šipičkami. Původně měly být růžové, ale nechtěla jsem diskriminovat touhle holčičí barvou blonďáky. Takže: Vyberte si v eshopu zboží, které vás zajímá.  Najeďte myší na obrázek a klikněte pravým tlačítkem myši. Pravým, to je u praváků na té straně, kterou rukou píší. Rozbalí se vám nabídka. V ní najeďte na „kopírovat URL obrázku“. Hotovo. Teď otevřete Google. Na liště nahoře klikněte na „Obrázky“. Vyhledávací lišta se nepatrně změní a vedle ikonky klávesnice se objeví i ikonka foťáčku. Na ten klikněte a prostým CTRL+V vložte zkopírovanou URL obrázku. Pro blonďatější blondýny: Ano, vím, že máte obrovskou radost, že se vám podařilo na Google najít Obrázky, ale slovo Obrázky do vyhledávače nevkládejte! Vraťte se zpátky na fotku, kterou chcete najít, a zopakujte postup s kopírováním URL adresy.  Vložte do vyhledávacího pole. Klikněte na Hledat. Google vám teď ukáže na prvním místě hledaný obrázek a pod ním text „Všechny velikosti“ „Malé“ a podobně. Pak budou vizuálně podobné obrázky a stránky se stejnými obrázky. Na vizuálně podobné obrázky se rovnou vykašlete. Nás zajímají obrázky „Všechny velikosti“. To je největší jistota, že najdeme zcela shodný obrázek. Může se stát, že se ukáže rovnou jen přehled stránek se stejnými obrázky, pak je hledání malinko zdlouhavější, ale dá se zvládnout. Zpátky k „Všechny velikosti!. Klikněte na ně a objeví se přehled nalezených fotek ve všech velikostech. V případě náhrdelníku z BigBrands je naprosto stejný obrázek vpravo,  ten vlevo má malinko jiný detail u přichycení perličky. Stačí kliknout tedy na ten pravý obrázek a jsme skoro doma. Pokud se otevře stránka psaná nějakým zběsilým jazykem, nic není ztraceno. Hledáme pořád stejný obrázek, a protože jsme holky chytré, všimly jsme si, že BigBrands uvádí číslo zboží. Takže hledáme stejný náhrdelník se stejným číslem. Fotky jsou úplně stejné. Číslo zboží je úplně stejné.  Vyznat se v popisu je sice šílené, ale pokud používáte Google Chrome, automaticky vám nabídne možnost překladu. Číst se to sice nedá, ale základní informace najdeme bez problémů. V tomhle případě to je váha 1,3 gramu, velikost perly 9 až 10 mm a druh zlata podle BigBrands je  750/1000, to odpovídá 18 karátovému zlatu, tedy tomu, které uvádí druhý prodejce.

A poslední, co nás zajímá. Symbol u částky na čínské stránce patří japonskému jenu. Podle aktuálního kurzovního lístku (tady) koupíte 100 jenů za 26,40 korun. S pomocí kalkulačky, parnera nebo kamarádky brunetky dojdeme k tomu, že pokud čínská stránka nekecá, stojí tam náhrdelník, který BigBrands velkoryse prodává namísto původních 39 187 korun za pouhých 8 790 korun, něco málo přes 841 korun.

Závěr: Najít obrázek na webu není těžké. Jo a ten náhrdelník nekupujte u BigBrands. EDIT: Pokud jsou opravdu ceny na vipstore.com v čínských juanech, jak se objevuje v komentářích, pak by náhrdelník stál 10 200 korun. Ani tak bych ho s ohledem na původ nekupovala…. _______________________________________________________________

Screenshoty jsou ze stránek bigbrands.cz, google.com a vipstore.com