Jablečná mouka, mandlové máslo a další dobroty – co přinesli Zajíci v krabici

Představte si, že máte náročný den. Utrmácení se vrátíte z práce a cítíte, že vás možná každou chvíli bude bolet hlava. Mám ozkoušeno, že na to pomáhá procházka, zklidnění a něco dobrého na zub. Většinou ale lednička neskýtá moc příležitostí na dobré a zdravé vaření. Dneska na mě ale čekalo příjemné překvapení.

Pošta mi totiž doručila Zajíce v krabici. Jediné zajíce, které kdy budu jíst. Samozřejmě, že v té úhledně zabalené krabici nebyli žádní opravdoví zajíci. Ale moc dobré věci. Jako třeba dýňový olej, který jsem si zrovna chtěla koupit, arašídové a mandlové máslo (bez přídavku soli a cukru), jablečná mouka (jů, tu neznám) a taky směs na bílkovinný chlebíček (hm, může být zajímavé).

Abyste tomu rozuměli, před nějakou dobou jsem si objednala krabičku plnou překvapení – Zajíce v krabici. Zdravé jídlo a recepty, které jsou každý měsíc překvapením. Je to krásně poetické – jednou za měsíc vám domů přijde krabička se surovinami, které možná neznáte. A nevíte, co s nimi. K tomu dostanete kartičky s recepty a ještě další povídání. No úžasné!

Takže po večeři jsem nedočkavě otevřela krabičku, na které jsou namalovaní zajíci. A uvnitř objevila všechny ty poklady. Radovala se a stres i únava byly ty tam. Otáčela jsem kartičky s recepty a přemýšlela, co asi tak zítra uvařím jako první.

Jenže pak jsem si přečetla, že recept na buchtičky z jablečné mouky je tak krásně jednoduchý. A vzpomněla si, že nemáme nic ke snídani. Takže je právě peču. Už krásně voní. Stačilo jen smíchat vajíčka s jablečnou moukou, nalít do pekáčku vymazaného olejem (když už, tak jsem použila ten dýňový) a dát péct. Protože jsem objevila ve spíži ještě ořechy, hezky jsem buchtu posypala. Ráno si ji namažeme mandlovou nebo arašídovou pomazánkou.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang