Hypotéka pro mladé

Podle statistických údajů je největší počet žadatelů o hypoteční úvěr ve věku mezi 25 až 29 let. Průměrný žadatel je zaměstnán a bezdětný, má středoškolské vzdělání a jeho čistý měsíční příjem činí 400 až 600 eur.

Muži jsou většinou ženatí, ženy jsou vdané. Mladí lidé se potřebují zařizovat. Vedle bytu si chtějí koupit nábytek, a to v mnoha případech znamená, že jim moc peněz nezbývá. 

Hypotéky s dlouhou dobou splatnosti

Řešením mohou být hypotéky. Speciální produkty pro zmíněnou cílovou skupinu klientů se zatím ve velké míře nevyskytují. Je jen otázka času, kdy jich bude víc. V nabídkách jednotlivých peněžních ústavů však můžete vybírat z úvěrů s delší dobou splatnosti.

Platí se tedy déle (až po dobu 30 let), avšak v menších částkách. Tuto skutečnost mladí lidé upřednostňují, protože tato forma umožňuje splácet dluh a ještě jim zůstanou nějaké peníze na zařízení bytu. Jelikož žadatelé o tento typ úvěru jsou osoby s dostatečnou perspektivou aktivního věku, banky se takovým dohodám většinou nebrání. Podobně přistupuje k řešení bytové problematiky mladých lidí i stát.

TIP: Jak je to s hypotékou po rozvodu?

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang