Hotpants

Na Woodstocku v nich chodila nejedna žena i nejeden muž. S batikovaným tričkem tvořily nerozlučnou dvojici. Pak batika ustoupila a přišla upnutá tílka a kolečkové brusle. Lesk na rty, obří řasy, tělocvična, šněrovací kozačky a sedmdesátky.

Jak čas plynul, přišlo Beverly Hills, kdy Dona ráda nosila černé legíny, hot pants, bílé tričko a černé tílko, dřevěné korálky, hnědou rtěnku a nadýchané ofiny. Plonková 90. léta.

Teď tu máme Beyoncé, Paris, Taylor Swift. Po ulicích chodí ženy, které kombinují vše, co bylo určující již ve vyjmenovaných obdobích. Nadšeně ukazují svá stehna a někdy i něco víc. Na nohách lze vidět jak kecky, tak vysoké elegantní jehly. Někomu to sluší, někomu vůbec.

A otázka je po ta léta stále stejná: je to vůbec k nošení? Je vhodné a elegantní nosit hot pants v centru hlavního města, chodit v nich na pracovní obědy, pohovory, večeře a party? Marc Jacobs dokonce navrhl kousek, kde je k hot pants slušivé sáčko na porady. Stanou se snad kraťásky součástí pracovního dress code?

Hot pants jsou krásnou dekorací kostýmu. U zmiňovaných umělkyň, jako je například Beyoncé, je to radost pohledět, nebo na pláži při volejbalu. Ale těžko říct, zda se tato minimalistická dekorace hodí úplně na každou akci.

Každopádně je to hlavně otázka sebevědomí a také znalost vrstvení, protože není výhrou se ke kraťáskům nacpat ještě do bílého tílečka. Pokud mají být hot pants něčím víc, je nutné je tím „víc“ podpořit. Tedy zvolit výrazné doplňky, jak ve formě saka, tak bot.

Nelze zapomenout na vhodné spodní prádlo. Využít se dá i šátků, opálení a krémů proti celulitidě. Jednoduše řečeno, hot pants jsou pouze doplňkem outfitu, ne jeho hlavní doménou. Jenom pak v nich žena působí vyrovnaně i elegantně.