GOSHICO

Polsko v poslední době překvapuje a ukazuje svým sousedům znovuobjevenou stránku své povahy. Tedy národní hrdost, um i pracovitost! Všechny tyto prvky si trochu nechávali pro sebe, ale jedno je jisté, kvalitních produktů a kreativních tvůrců je u nich víc než dost.

Jedním z těchto vyvolených je i sourozenecké duo, které si říká Goshico. Malgo a Aga pomalu dobývají svět a to, že to rozhodně není marný boj, dokazuje například ocenění stříbrnou medailí na International Woman´s Invetion Exposition v Soulu.

A co je tím zázrakem Goshico, který se nyní dostal i do Čech? Kabelky. Ručně dělané, z plsti a pravé italské kůže, s výšivkami, které jsou inspirované slovanskými národními motivy. Designérské duo má pevně rozdělené pracovní posty – jedna sestra navrhuje, druhá má na starosti proces výroby a kvalitu výrobku.

Již zmiňované slovanské motivy znají sestry od mala, protože je kreslil jejich otec a vyráběl s nimi i hračky. Na jeho počest a určitě i z lásky tedy může tuto dětskou vzpomínku nosit na kabelkách každý!

Ne každému se lidový motiv, který je pro Goshico tak typický, musí zamlouvat. Výběr je však opravdu rozmanitý – od střídmé kabelky s dřevěnými uchy s černou výšivkou, až po velkou cestovní tašku s ornamentem barevné květiny.

Ozdoby často vypadají jako typické pro Moravu nebo pro Slovensko a možná pro cizince může tento detail působit stejně magicky jako pro Čechy čínský porcelán. Cestovní tašky s touto speciální národní známkou se tedy mohou zdát víc než vtipné a osobité.

V Polsku se kabelky několikrát do roka objevují v módních magazínech, jako je například ELLE, a poukazují na to, že Goshico je velmi oblíbené mezi polskými celebritami. Zároveň se značka dostává na celosvětový trh a její ojedinělost a jasné sdělení je asi právě tím, proč je tak úspěšná.

V Čechách pravděpodobně nejvíc uspějí cestovní tašky, protože praktičnost je naše druhé já. Šanci mají samozřejmě i další modely, jako třeba kufříkové kabelky s dřevěnou rukojetí, malé pracovní kufříky, tašky přes rameno, nebo kožené s výšivkou.

V době, kdy řemeslo ztrácí pevnou půdu pod nohama je více než ocenitelné, že někdo věří v ruční práci a originalitu tohoto produktu. Tím jsou tašky Goshico zcela návykové, kvalita provedení je na první pohled jasně patrná. Co víc je cool a chic, než tradiční handmade doplněk? 

V Praze je lze najít například v galerii HARDDECORE nebo Czech Labels & FriendsFolklove, která je otevřena od 4. 11.!