Funkční prádlo z polyesterového vlákna

Funkční prádlo z polyesterového vlákna neboli termoprádlo patří v jednadvacátém století do běžné výbavy každého člověka, a to nejen u sportovců.

Funkční termoprádlo má výborné vlastnosti, zejména co se týče odvodu potu z těla. Proto se osvědčilo nosit termoprádlo a oblečení z funkčních materiálů při sportování i při běžné lidské činnosti. Zejména za chladného nebo extra horkého počasí.

Jak „funguje“ funkční prádlo

Oblečení z funkčního materiálu nenasává pot. Vlhkost z těla odvádí látka přímo do dalších vrstev oděvu. To je hlavní přednost funkčních materiálů.

Polyesterových vláken je několik druhů, které se od sebe liší chemickým složením a různými přísadami, které ovlivňují výsledné vlastnosti prádla. Dalo by se s nadsázkou říci, že každá významnější značka na poli funkčního prádla má patentované své zaručeně nejlepší vlákno.

Jaký oděv může být vyroben funkčních materiálů?

Z polyesteru se vyrábí např. trička, spodky, ponožky, podkolenky, spodní prádlo a veškeré sportovní oblečení jako dresy (např. cyklistické).

Zkrátka veškeré oblečení, u něhož je žádoucí, aby nezadržovalo pot, aby se člověk při fyzickém výkonu cítil dobře a pohodlně a aby se zbytečně nevystavoval riziku případného nachlazení z tzv. „ofouknutí“.