Efektní minimalismus podle Sary Crampton

Oblékat se jako ona vypadá zdánlivě jednoduše. Modré, rovně střižené džíny s vysokým pasem, bílá košile pánského střihu, nějaký decentní, ale zajímavý doplněk. K tomu make-up, který působí neexistujícím dojmem a rovně střižené mikádo. Ale právě takový styl dá nejvíc práce. 

Vypadat jako Sara ze Sydney, která se z fashion bloggerky vypracovala do podnikatelky s módou, chtějí ženy v Paříži i v New Yorku. Ona sama tvrdí, že je to effortless, ale nic není vzdálenějšího pravdě.

Sehnat perfektně padnoucí džíny a najít pro svůj obličej takový účes, že stačí si pouze umýt vlasy a nijak je neupravovat, je sakra dřina. Nebýt „jako někdo“, a přitom nenosit nic výrazného, dá práci. Díky ženám jako Sara je ale v módě pohodlí a nadčasovost.

V rozhovoru pro Atelier Doré přiznala, že nejvíc si cení vintage džínů, které perfektně padnou, a Chanel kabelky.

Kde sehant podobné kousky jako nosí Sara?

Džíny Levi’s 501 a další retro modely mají online obchody s vintage módou jako WinWinLove nebo Cosmic Kids.

Za zmínku stojí i Levi’s Ribcage. Mají nejvyšší pas ze všech levisek, které kdy byly – téměř 31cm. Vychází z původních pětsetjedniček, nosí se alespoň o číslo větší, s páskem. K dostání jsou s rovnými nohavicemi nebo v širší variantě se sámky v pase.

Bílá oversized košile je ke koupi v pánských oddělení řetězců. Věky vydrží ta z Gantu, ale dobrou zkušenost mají zákazníci i s Arket a samozřejmě COS. Zajímavé, vrstvené bílé košile se dají najít na ASOS, někdo vyprodává i na Vinted.

Kožené baleríny s malým podpatkem, které Sara nosí, jsou už delší dobu best-sellerem na Everlane, ale opět se podobný model, který se dá nosit od rána do večera, dá najít v COS, ale i Reserved.

Kosmetika

Základem tohoto „no make-up“ líčení je intenzivní péče o pleť. Sara používá nejen hydratující, ale také rozjasňující masky.

Noční hydratační maska, Belif, 850 Kč, prodává parfumerie Sephora Rozjasňující maska, Tony Moly, 650 Kč, prodává parfumerie Sephora

Také používá šípkový olej na pleť a jednou týdně si udělá peeling na celé tělo z kávy a kokosu.

Šípkový olej lisovaný za studena, Renovality, 359 Kč Kokoso-kávový peeling, Frankbody, 220 Kč, prodává parfumerie Sephora

Na rty příliš výrazné rtěnky nepoužívá, stačí jen jemně tónovaný balzám s leskem.

Balzám Lip Glow, Dior Addict, odstín Lilac

Oblíbený parfém Sary je Le Labo Santal The Noire 29.

50 ml za 4 200 Kč, prodává Ingredietns