Dřeváky od H&M

Firma H&M s hrdostí oznamuje, že bude letos na jaře spolupracovat s kultovním švédskou obuvnickou značkou Swedish Hasbeens a že přinese její stylové boty s dřevěnou podrážkou celému světu. Tyto boty budou k mání od 20. dubna ve zhruba 150 obchodech po celém světě.

Swedish Hasbeens vytvořil pro H&M 3 styly bot s dřevěnou podrážkou, které se stanou základem šatníku na letošní jaro. Jsou inspirovány tradičními švédskými styly 70. let. Firma Swedish Hasbeens využívá řemeslné metody a materiály, které nezatěžují životní prostředí.

Nejdramatičtější z nich jsou řemínkové boty na klínku, na kotníku zdobené třemi přezkami a řadou řemínků na nártu. Jejich základem je dřevěný klín, který dodává původnímu gladiátorskému looku nečekaný rozměr. Tyto boty jsou dostupné ve 3 barevných provedeních – v krémové a tělové barvě na světlém dřevěném klínu a v černé na černém spodku.

Dále jsou v nabídce letní sandály na podpatku s jedním kotníkovým páskem. Na výběr bude krémová i červená varianta, obě na spodku ze světlého dřeva.

Nakonec se budou prodávat i nazouvací boty na dřevěném klínu s volnou špičkou. Svršek je šitý z imitace hadí kůže a v horní části má zavazování na tkaničky. Tyto boty jsou dostupné ve velikostech 36 až 40 a stojí 1 299 Kč nebo 1 499 Kč.

Firmu Swedish Hasbeens založily v roce 2007 dvě přítelkyně z dětství Cilla Wingård Neuman a Emy Blixt. Jejich boty se nyní prodávají v 22 zemích. Celý příběh ale začal už v roce 2006, kdy Emy našla 300 párů dřeváků ze 70. let. Poznala, že doba dozrála na to, aby se takové boty znovu objevily na trhu.

Navrhla tedy boty s jednoduchou dřevěnou podrážkou a koženým svrškem, a vytvořila tak sortiment, který zákazníkům hned padne do oka: jakmile uvidí, budou vědět, že si jejich nošení opravdu užijí a že budou navíc pohodlné.

Hasbeens se stal v mezinárodním měřítku přímo kultovní firmou a jeho výrobky nosily takové známé osobnosti, jako jsou Sarah Jessica Parker a Maggie Gyllenhaal. Jsou to ovšem skutečně boty s duší, protože mají zajímavou historii a vyrábějí se dodnes tradičními metodami včetně využití přírodních materiálů.