Beauty blogy, které stojí za to sledovat

Módní blogy, to je už probádané teritorium. Většina už má svého oblíbence i někoho, koho sleduje jen tak ze zvědavosti. Fenomén kosmetických deníčků není tolik o emocích nebo voyerství. Čtenářky se tu dozví spoustu tipů, které jim neprozradí ani vizážista nebo kosmetička.

Amodelrecommends.com

Majitelka: Britská modelka Ruth Crilly. Jakmile doporučí nějaký produkt, okamžitě se z něj stane bestseller. Byla tváří řady kampaní a pravidelně se objevovala na obálkách Vogue či Elle.

Proč sledovat tento blog: “Posledních devět let jsem skoro každý den strávila pod rukama nějakého vizážisty. Věřte mi, že díky této zkušenosti poznám kvalitní kosmetický produkt. Navíc jsem pracovala s těmi nejlepšími kadeřníky a make-up artisty. Ráda se o svoje zkušenosti podělím se svými čtenáři,” řekla Ruth v jednom rozhovoru.

Komu se bude líbit: Všem, kdo chce být krásný jako z přehlídkového mola.

Intothegloss.com

Majitelka: Emily Weiss je považovaná za The Sartorialista mezi kosmetickými blogery. Pracovala například jako asistentka Ralpha Laurena nebo v kosmetickém oddělení Chanelu. Kromě celebrit se Emily se svými recepty na krásu svěřily i velmi vlivné managerky.

Proč sledovat tento blog: Ze stejného důvodu, jako se lidé rádi dívají na streetstyle z Milána nebo Paříže. Je inspirací, i když momentálně zákaznice nemá na krém Sisley nebo se nepyšní tváří topmodelky.

Komu se bude líbit: Všem, kdo hledají inspiraci na zajímavé líčení, i těm, kteří si rádi prohlíží slavné modelky v netradičním stylu make-upu.

Cafemakeup.com

Majitelka: Amy testuje kosmetické produkty společně se svou dcerou Liz. Obě milují francouzský styl, ačkoliv pocházejí z Kalifornie. Vyzkouší každou novinku od desítek kosmetických značek. Výhodou blogující matky s dcerou je fakt, že jsou obyčejné ženy. Žádné modelky, žádné celebrity.

Proč sledovat tento blog: Návštěvnice si zde mohou přečíst recenze na značky či produkty, které ještě v Čechách nebo na Slovensku nejsou. Nachází se tu také seznam produktů pro jarní či podzimní líčení. Zvláštní důraz dávají Amy a Liz také na péči o pleť.

Komu se bude líbit: Beautyholikům, kteří stepují kvůli každé kosmetické novince před Sephorou či Douglasem.

Lisaeldrige.com

Majitelka: Lisa Eldridge je jednou z nejuznávanějších vizážistek na světě. Do jejích kouzelných rukou se pravidelně svěřuje například Keira Knightley, Diane Kruger, Sophie Dahl nebo Clemence Poésy. Lisa také líčí přehlídky Chloé, Alberty Ferretti, Prady nebo Donny Karan.

Proč sledovat tento blog: Lisa Eldridge je jedním z mála make-up artistů, kteří se otevřeně dělí o svoje triky. Na svém blogu dává pravidelně k dispozici ukázky líčení, velmi návodná jsou také videa s make-upem na nejrůznější příležitosti.

Komu se bude líbit: Nejen obyčejným smrtelníkům, ale i profesionálním vizážistům, kteří se rádi učí nové věci.