Nejlepší smoothie recepty

S nastupujícím podzimem se tělo pokoušejí přemoct různá nachlazení a chřipky. Je proto dobré každý den nastartovat jedním výborným smoothie. Jak si je připravit, aby byly zdravé a chutné?

Smoothie je rozmixované a koncentrované zdraví. Říká se, že jeden nápoj denně stačí k posílení imunity a pevnému zdraví. Zeleninové a ovocné smoothie dodávají energii na celý den, zlepšují náladu i kondici. Není divu, že smoothie si zamilovali lidé po celém světe.

Jak se připravuje smoothie?

Smoothie je nápoj, který se připravuje z ovoce nebo zeleniny. Může se do něj přidat i mléko nebo jogurt a vymyslet si tak vlastní kombinace. Suroviny se mixují, a to je hlavní rozdíl oproti klasickým džusům. Při přípravě smoothie se používají celé plody ovoce, takže jsou zužitkovány kompletně. Ovoce s peckami, jako například broskve, třešně, meruňky, a další je rozhodně potřeba vypeckovat, stejně jako jablka zbavit jadřinců.

Jsou to přitom většinou slupky, kde je nejvíce minerálů a vitamínů. Výhodou je, že smoothie jsou lehce stravitelné a tělo dokáže látky také mnohem lépe využít.

Začít den se smoothie

Nejlepší pochopitelně je připravit si smoothie doma z čerstvých surovin. Dá se sice koupit v obchodě, ale není nad čerstvý a svěží nápoj, který si člověk umixuje sám. Je skvělé se smoothie začít den! Dodá tělu energii potřebnou na ranní výběh i na náročný den plný schůzek a jednání.

Nejlepší smoothie recepty

Kdo zatím nevyzkoušel smoothie, měl by do toho jít. Tenhle nápoj je vhodný, pokud se člověk chystá na pročišťující kúru, chce posílit obranyschopnost organismu nebo zlepšit svoji psychickou a fyzickou kondici.

Pro každého, kdo neví, jak začít, je připravena kniha 20 nejlepších smoothie receptů, která je volně ke stažení. Je naprosto úžasná v tom, že obsahuje nejen recepty na smoothie, ale vždy i informace o surovinách, stejně jako jejich účincích. Čtenář si proto vždy může vybrat smoothie, které aktuálně potřebujete nejvíc!