Péče o zuby – bělení, co pomáhá na odhalené krčky

Během lidského života mohou zuby měnit barvu vlivem potravin a různých činnosti. Na barvu zubů působí stárnutí i běžné konzumace čajů, limonád, kávy a barvících potravin. Hodně se změní i kvůli kouření. Jak získat zářivě bílý úsměv?

1. Bělící zubní pasty

Kvalitní zubní bělící pasty neobsahují žádné peroxidy a hodí se i na citlivé zuby. K bělosti však pomáhají i pasty s nízkou koncentrací karbamidu peroxidu. O obroušení usazenin na zubech se postarají silice nebo částice perlitu.

Kdo hledá kvalitu, určitě by neměl čekat, že budou pasty na bělení hodně pěnit. Díky svým složkám jsou většinou málo pěnivé a některé není nutné vyplachovat, stačí je vyplivnout. Silným kuřákům se doporučují pasty obsahující jedlou sodu s vůní po mentolu.

Pasty pomohou odstranit nevyhovující zabarvení zubů, odstraní zubní plak a dásně se díky nim zklidní. Vyzkoušejte zdravé a přirozené přípravky na bělení zubů na webu lékárny Benu nebo lékárny Dr. Max. Můžete využít také Dr. Max slevový kupón.

2. Bělící pásky/proužky

Speciální pásky na bělení zubů se nehodí na odhalené zubní krčky. Stačí přitisknout pásku, nechat působit podle návodu a následně byste se měli těšit z bělejších odstínů zubů.

Mezi další přípravky patří bělící pera s jednoduchým používáním – na zub se vytlačí gel a je hotovo. Bělení není vhodné pro zuby s citlivými krčky. K dispozici jsou i praktické bělící sety s pryžovým aplikátorem.

3. Bělící zubní pudry

Zuby o několik odstínů bělejší slibují také pudry. Bělící zubní pudry jsou šetrné k zubům a dají se používat stejně jako pasty, tedy dlouhodobě. Druhy s vysokou kvalitou používají i zubní lékaři. Při čištění pudr doslova prostoupí do zubu a odbarví pigmenty.

Nejsou přítomny žádné abrazivní částice, zuby jsou chráněny a regenerovány díky přítomných látkám. Zubní pudry jsou k dispozici v mnoha variantách. Odlišují se od sebe příchutěmi, můžete sáhnout třeba po pudru s vysokým procentem obsahu hřebíčku s antiseptickým účinkem.

4. Ordinační bělení zubů

Ordinační bělení zubů je v současnosti hodně propagováno. Jde o účinné bělení probíhající ve zdravotnickém zařízení pomocí odborníků. Výsledky jsou rychlé a znatelné. Často je však nutné učinit několik návštěv.

Rozhodně jde o mnohem dražší variantu v porovnání s domácím bělením, na druhou stranu nebude poškozena zubní sklovina, což se může stát při koupi nevyhovujícího a nekvalitního přípravku. Ordinační bělení zubů není permanentní záležitostí. Odstraňují se hlavně organické skvrny.

Vybělení zubů nebude vypadat dobře u člověka, který má chrup samou plombu. Dlouhodobé účinky nemohou očekávat silní kuřáci, protože kouření značně zabarvuje zuby.