Kimono šaty

Kimono je národním ozdob Japonska. Původně slovo kimono označovalo jakýkoliv oděv, později se začalo používat pro označení slavnostního dlouhého oblečení vyrobeného zejména z hedvábí. Kimono lze doslovně přeložit jako „ki“ což v překladu znamená „věc“ a ​​“mono“ znamená nosit. Pro kimono se v historii používalo označení „gofuku“, což lze přeložit jako „šaty“.

Kimono se vyrábí z rovnou nastříhaných kusů látky.Oděv má tvar písmene T. Sahá až po kotníky. Dále sestává s límečkem a širokých, plně dlouhých rukávů. Kimona se váží kolem těla, vždy levou stranou přes pravou. Upevňují se širokým pásem nazývaným „obi“, který se většinou váže vzadu. Nejčastěji se k tradičním kimona nosí obuv nazývána ghetta (dřeváky) nebo červánků (sandály) spolu s ponožkami s odděleným palcem, tzv. ? Tabi „. 

V současnosti nosí tradiční kimono jen málo žen a ještě méně mužů. Tento národní oděv se využívá při čajových obřadech, slavnostních událostech, sportu. Za běžný ho považují gejši nebo kněží.

Pokud jste nadšencům kimon, pak by vás mohly zaujmout lekce jako oblékat a nosit kimono. Můžete se naučit správně vybrat vzory a látky odpovídající ročním obdobím, příležitostem, a jiné.

Kimono šaty a tzv.? Obi „(pás) se vyrábějí obvykle z hedvábí, hedvábného brokátu, krepu a saténu. Moderní kimono šaty se šijí i z jiných materiálů jako je umělé hedvábí, bavlněný satén, bavlna, polyester a jiná syntetická vlákna a to z důvodu snadnější údržby a širší cenové dostupnosti.

Tradiční kimona mohou být dost drahou záležitostí, zejména pokud započítáme další doplňky k tomuto šatstvo.Dnešní moderní kimono šaty, které jsou jen inspirovány národním ozdob Japonska lze získat za poměrně rozumnou částku.

Překrásné kimono šaty nemusíte hledat jen v prodejnách zaměřených na orientální oblečení. Klidně je můžete najít iv obchodech s běžným, či dokonce společenským oblečením. E-shopy nabízejí také docela pestrý výběr. Šaty ve stylu kimona působí velmi efektním a elegantním dojmem, který podtrhuje zavinovací pás.Svým střihem jsou natolik univerzální a pohodlné, že si je žena určitě oblíbí.

.