Žaluzie – ceník

Cena se velmi často stává důležitým faktorem, podle kterého se vybírají nejen žaluzie. Avšak ze života možná i sami poznáte, že ne vše co je dražší musí být bezpodmínečně lépe, ale na druhé straně, to co je nejlevnější nemusí být bezpodmínečně nejhorší.

Další faktory, které je třeba pozorovat je firma, která žaluzie vyrábí.Interiérové ​​žaluzie se obvykle dodávají spolu s novými okny, takže pokud jde o výrobce, který je na trhu již déle, nemáte se čeho bát. Jde o to, že výrobci žaluzií vznikají a zanikají a pokud byste vybrali výrobce, který je na trhu krátce a následně by zkrachoval, reklamaci u něho neuplatníte.

Co se týče ceny, zaplatíte za žaluzii a zvláště za její montáž.Kromě toho mohou být různé příplatky, například kvůli nestandardnímu barevnému provedení, nestandardnímu materiálu, možnosti ovládání, dopravě a jiným věcem.

Cena interiérových horizontálních žaluzie závisí hlavně na velikosti okna (od toho se pak odvíjí velikost žaluzie a tedy i její cena).Například žaluzii o rozměrech 50 na 50 centimetrů je možné koupit v jednom obchodě za něco málo přes 15 Kč, ale žaluzie o rozměrech 110 na 110 centimetrech, což je rozměr standardního okna, stojí přibližně 34 Kč. Pokud chcete žaluzii na francouzské okno o rozměrech 180 na 60 centimetrů zaplatíte za ni přes 66 Eur.

Interiérové ​​vertikální žaluzie tvoří nosník, látka a boční konzole.Cena nosníku se pohybuje kolem 14 Eur, konzola přibližně 3 Eura a látka v rozmezí 8 až 24 Kč za metr čtvereční. No kromě toho vás znovu čekají i jiné poplatky – minimálně montáž a dovoz.

.