Žaluzie – ceník

Cena se velmi často stává důležitým faktorem, podle kterého se vybírají nejen žaluzie. Avšak ze života možná sami znáte, že ne vše, co je dražší musí být bezpodmínečně lépší. Na druhé straně, to co je nejlevnější nemusí být bezpodmínečně nejhorší.

Dobré je zaměřit se na firmu, která žaluzie vyrábí. Interiérové ​​žaluzie se obvykle dodávají spolu s novými okny. Pokud vyberete výrobce, který je na trhu již déle, nemáte se čeho bát. Jde o to, že výrobci žaluzií vznikají a zanikají a pokud byste vybrali výrobce, který je na trhu krátce a následně by zkrachoval, reklamaci u něho neuplatníte.

Cena žaluzií – co ji ovlivňuje

Co se týče ceny, zaplatíte zvlášť za žaluzii a zvlášť za její montáž. Kromě toho mohou být různé příplatky. Platí se za nestandardní barevné provedení, nestandardní materiál, možnosti ovládání, dopravu a další věci.

Cena interiérových horizontálních žaluzií závisí hlavně na velikosti okna. Od toho se pak odvíjí velikost žaluzie a tedy i její cena. Například žaluzii o rozměrech 50 na 50 centimetrů je možné koupit v jednom obchodě za něco málo přes 300 Kč, žaluzie o rozměrech 110 na 110 centimetrech, což je rozměr standardního okna, stojí přibližně 900 Kč. Pokud chcete žaluzii na francouzské okno o rozměrech 180 na 60 centimetrů zaplatíte za ni přes 1500 Kč.

Interiérové ​​vertikální žaluzie tvoří nosník, látka a boční konzole. Cena nosníku se pohybuje kolem 300 Kč, konzola přibližně 80 Kč a látka v rozmezí 200 až 600 Kč za metr čtvereční. Kromě toho vás znovu čekají i jiné poplatky – minimálně montáž a dovoz.