Máte žluté zuby? Bělení zubů už není problémem

Během lidského života mohou zuby měnit barvu, protože na ně působí potraviny a různé činnosti, které ovlivní odstíny. Barvy zubů se změní vlivem stárnutí, ale hodně je ovlivňují i běžné konzumace čajů, limonád, kávy a barvících potravin. Hodně se změní i kvůli kouření. Chcete mít stále žluté, šedivé nebo hnědé odstíny zubů, anebo preferujete zářivě bílý úsměv? Vaše zuby se mohou zase blýskat! Máme hned několik tipů na účinné bělení zubů.

Tip 1: Bělící zubní pasty

Kvalitní zubní bělící pasty neobsahují žádné peroxidy a hodí se i na citlivé zuby. K bělosti však pomáhají i pasty s nízkou koncentrací karbamidu peroxidu. O obroušení usazenin na zubech se postarají silice nebo částice perlitu. Pokud hledáte kvalitu, určitě nečekejte, že budou pasty na bělení hodně pěnit. Díky svým složkám jsou většinou málo pěnivé a některé není nutné vyplachovat, stačí je vyplivnout. Silným kuřákům doporučujeme pasty obsahující jedlou sodu s vůní po mentolu. Pasty pomohou odstranit nevyhovující zabarvení zubů, zmizí zubní plak a dásně se zklidní.

Vyzkoušejte zdravé a přirozené přípravky na bělení zubů na stránkách Drmax-lekarna.cz

Tip 2: Bělící pásky/proužky

Speciální pásky na bělení zubů se nehodí na odhalené zubní krčky. Stačí přitisknout pásku, nechat působit podle návodu a následně byste se měli těšit z bělejších odstínů vašich zubů. Mezi další přípravky patří bělící pera s jednoduchým používáním – na zub se vytlačí gel a je hotovo. Bělení není vhodné pro zuby s citlivými krčky. K dispozici jsou i praktické bělící sety s pryžovým aplikátorem.

Tip 3: Bělící zubní pudry

Zuby o několik odstínů bělejší slibují také pudry. Bělící zubní pudry jsou šetrné k zubům a dají se používat stejně jako pasty, tedy dlouhodobě. Druhy s vysokou kvalitou se používají i zubními lékaři a při čištění doslova pudr prostoupí do zubu a odbarví pigmenty. Nejsou přítomny žádné abrazivní částice, zuby jsou chráněny a regenerovány díky přítomných látkám. Zubních pudrů máte k dispozici mnoho variant. Odlišují se od sebe příchutěmi, například můžete sáhnout po  bělícím zubním pudru s vysokým procentem obsahu hřebíčku s antiseptickým účinkem.

Tip 4: Ordinační bělení zubů

Ordinační bělení zubů je v současnosti hodně propagováno. Jde o účinné bělení probíhající ve zdravotnickém zařízení pomocí odborníků. Výsledky jsou rychlé a znatelné. Často je však nutné učinit několik návštěv. Rozhodně jde o mnohem dražší variantu v porovnání s domácími způsoby bělení, ale na druhou stranu nebude poškozena zubní sklovina, jak se může stát při koupi nevyhovujícího a nekvalitního přípravku. Ordinační bělení zubů není permanentní záležitostí. Odstraňují se hlavně organické skvrny.

Vybělení zubů nebude vypadat dobře, pokud máte chrup samou plombu. Dlouhodobé účinky nemohou očekávat silní kuřáci, protože kouření značně zabarvuje zuby.

Štítky: bělení, bílé zuby, zuby