Jak o sebe pečovat – Puberta kluci

Péče o sebe rozhodně není jen záležitostí dívek, starat se o sebe musí i kluci. Na co je v rámci zdraví a hygieny důležité pamatovat?

Jak se o sebe starat z hlediska zdraví, hygieny a estetiky? Jaké je ideální spodní prádlo? Jak si oholit penis? A co když chlapec trpí obezitou či nadváhou? To vše a mnohem více přináší tento článek.

Jak pečovat o čistotu?

Být čistý je důležité v každém věku. Dospívající chlapec by však měl věnovat zvláštní pozornost mytí některých částí svého těla.

Žalud a předkožka

Pokud předkožka není příliš úzká, dá se stahovat za žalud penisu. Někteří chlapci mají zúženou předkožku (fimózu), která se dá léčit i jinak, než operativně.

Samovyšetření varlat

Jednoduchou metodou samovyšetření varlat se dá odhalit nebezpečný nádor, jehož úspěšná léčba závisí právě na včasném odhalení.

Potřebuješ zhubnout?

Celkový vzhled postavy je do značné míry dán poměrem mezi tělesnou výškou a hmotností. Pokud dospívající chlapec řeší problémy s nadváhou nebo obezitou, může mu hodně pomoci úprava jídelníčku.

Jak zdravě spát

Zdravý člověk prospí v součtu přibližně třetinu svého života. Kvalitní spánek představuje jednu ze základních tělesných potřeb.

Jak se oholit

Od určitého věku začínají chlapcům růst vousy. Existuje více způsobů, jak se holit. Někteří lidé si holí i ochlupení na některých částech těla.

Trenýrky nebo slipy?

Existují různé typy spodního prádla. Každý z nich má své výhody i nevýhody. Co je důležité při výběru „správného“ spodního prádla pro chlapce či muže?

Především pohodlí. V tomto případě by nikdy neměly rozhodovat aktuální módní trendy, nýbrž to, jak se daný člověk cítí.