Hubnutí tancem – Zumba

Zumba je taneční fitness program vytvořený kolumbijským choreografem v 1990, který se stal velmi populární v USA kolem roku 2001, a je nyní populární v mnoha zemích po celém světě včetně Česka.

Lekce zumby jsou licencovanými instruktory nabízeny ve fitness centrech a tělocvičnách po celém Česku. Zájemci ji dokonce mohou provádět doma díky DVD. Podle tvůrců jsou lekce zumby spíše jako fitness party než lekce cvičení.

Zumba je podobná tradičnímu aerobiku v tom, že jde v podstatě o cvičební program s hudebním doprovodem. Co ji odlišuje od jiných hudebně založených cvičebních programů, je použití latinské hudby a zábavné taneční pohyby.

Existují různé typy lekcí cvičení zumby, ale obecně řečeno tento taneční styl představuje intervalový trénink, kde se kombinují rychlé a pomalé rytmy a silový trénink k posilování, tvarování svalů a spalování tuků.

Zumba a hubnutí

Zumba samozřejmě pomáhá hubnout. Jednou z nejdůležitějších věcí na cvičení pro hubnutí je cvičit pravidelně. Provádění cvičení pomáhá udržovat motivaci, a když má člověk motivaci, pak má tendenci vykonávat cvičení častěji a delší dobu.

Cvičební programy, jako je Zumba, také mohou pomoci zůstat motivovaní, protože se s ní lidé museli učit něco nového, v tomto případě taneční pohyby, a to nějakou dobu trvá.

Tanec obecně je skvělým cvičením, protože spaluje spoustu kalorií, posiluje kardiovaskulární systém a ve skutečnosti člověku ani nepřipadá, že cvičí. Problém je, že v současné době jediní, kdo pravidelně tančí, jsou děti a dospívající, kteří se scházejí v tanečních klubech.

TIP: Pitím zeleného čaje může člověk pomoci k hubnutí. Jaké další účinky má zelený čaj?

Zumba jako módní trend

Nejvíce vzrušující nové cvičební programy se staly rychle velmi populární a stejně rychle většina z těchto programů začala lidi nudit.

Zumba má potenciál udržet si zájem lidí delší dobu, protože se sestavy pravidelně mění. I tak ale dost možná zájem o ni časem opadne.

Závěr

Zumba taneční fitness představuje velmi populární způsob, jak rychle zhubnout i jak si zlepšit náladu, v Česku i po celém světě. Cvičení zumby může být prováděno v tělocvičně, stejně jako doma s využitím cvičebního DVD.

Co dělá zumbu tak populární, je vzrušení vytvořené při cvičeních, které tvoří speciálně vyškolení a kvalifikovaní instruktoři, pulzující latinská hudba a rytmické taneční pohyby, při kterých se posilují a tvarují svaly a spalují tuky.

Je pro vás zumba vhodná? Existuje pouze jediná osoba, která může odpovědět na tuto otázku. Vy. Tak proč to nezkusit?

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang