Agent Provocateur v Praze!

Konečně jsme se v Čechách dočkali legendárního butiku se spodním prádlem. První obchod Agent Provocateur byl otevřen v roce 1994. Název této značky není náhodný, spodní prádlo, které se zde prodává, má provokovat toho, kdo jej nosí, i toho, kdo se na nositele dívá.

Žena v kalhotkách od Agent Provocateur není jen sexsymbolem, je také superhrdinkou. A proč? Protože jí ten malý kousek prádla dodá pocit, že je opravdová bohyně, která svede každého muže. Ať už má dotyčná jakoukoliv postavu.

Taková je filozofie této značky, jejíž butiky po celém světě vypadají jako francouzské budoáry. Na interiéru se částečně podílela i návrhářka Vivienne Westwood. Zakladatel Agent Provocateur, Joseph Corré, je totiž její syn.

Nápad založit obchod s tak trochu jiným spodním prádlem ale Corrému vnukla jeho dnes už bývalá manželka. Nemohla totiž nikde sehnat spodní prádlo, které by jí připadalo dostatečně sexy. Také celebrity nedají na tuto značku dopustit. Tváří Agent Provocateur byla Kylie Minogue, Kate Moss nebo herečka Maggie Gyllenhaal.

Zájemkyně se s tímhle dráždivě luxusním světem mohou seznámit na vlastní kůži. Kde? V Pařížské 12 na Praze 1 čekají vyškolené „agentky”,  které ochotně poradí nebo návštěvníky nechají jen tak se kochat.