Patrové postele

Patrové postele jsou módní a oblíbené a zároveň velmi funkční. Dokáží v běžném malém bytě či domě ušetřit hodně cenného prostoru. Jak správně vybrat patrové postele a na co si dát pozor, to se dozvíte z tohoto článku.

Snem každého dítěte bylo v dětství spát na patrové posteli. Je to i logické. Dítě se v této výši cítí v bezpečí a má přehled, co je pod ním. Dalším důvodem, proč by si dítě vybralo spíše patrovou postel před klasickou je ten, že se chce odlišovat například od svých rodičů.

Patrové postele a nevýhody

Patrové postele mají i určitá negativa. Zásadním a snad nejzávažnějším je nebezpečí pádu a následného úrazu. Proto se již dnešní poschoďové postele vyrábějí z bezpečnostním zábradlím, které nedopustí, aby dítě z postele spadlo.

Pokud bychom měli porovnat patrové postele, které jsou umístěny například v různých ubytovnách nebo vojenských kasárnách, tak ty dnešní, které nabízí trh, jsou na mnohem vyšší úrovni a vyrobené z lepších materiálů. 

Patrové postele a výhody

Je pravda, že patrové postele nejsou jednoduché na výrobu, avšak výsledný efekt stojí za to. Jak již bylo výše zmíněné, ušetří v bytě či domě hromadu místa, které se dá využít jinak. Je to jakoby jedna postel zmizela a tento prostor zůstal volný. Ať už ho necháte dětem na hraní, postavíte na něj psací stůl či šatník, je to jedno. Získané místo lze využít jakkoliv. 

Jednotlivé díly nebo části patrových postelí se mohou natírat různými odstíny barev a vyvolat tak krásný estetický zážitek a požitek pro spánek dítěte. Dítě se neustále vyvíjí, nejvíce právě v noci. Pokud se cítí ve své postýlce dobře a příjemně, má to podle psychologů pozitivní vliv na jeho budoucí život a osobnost. 

Moderní poschoďové postele

Pokud chcete zajistit pro děti kvalitní spánek a zároveň i místo, kde se mohou ti nejmenší zabavit, můžete sáhnout po ultra moderních palandách. Ty jsou již vybaveny různým příslušenstvím. Jako dobrý doplněk slouží schůdky pro snadnější přístup k vrchní posteli.

Pod vrchní postelí často bývá i malý psací stolek. Tímto dokážeme ušetřit ještě další místo a dítě tak získá své vlastní místečko, kde má všechno jen a jen svoje.

Když chcete svou ratolest ještě více rozmazlit, zakoupit můžete i postel se skluzavkou. Děti ji milují, avšak velmi těžko se pak přemlouvají ke spánku.

Moderní patrové postele mají často různé skládací prostory, kde můžete schovat například nepotřebné peřiny, či oblečení na jinou sezónu.