Moderní záclony

Záclony jsou neodmyslitelnou součástí každého bytu či domu. Plní estetickou a praktickou funkci. Zkrášlují byt a brání ostatním lidem, aby do něj nahlíželi.

Klasické záclony byly bílé. Lišily se pouze v tvořivosti ohledně krajek, které je zdobily. Přestože krajka je stále tolerována, zdaleka již nesplňuje představu modernosti a účelnosti.

Moderní záclony jsou barevné i plné vzorů

Moderní záclony daleko více pracují s barvou jako nástrojem uměleckého projevu. Barvy jsou obvykle konzervativní, co se týče jejich obsahu a extravagantní odstínem. V módě jsou výrazné a syté barvy, které stojí v kontrastu s různými dalšími prvky zařízení bytu.

Obchody dnes nabízejí skutečně velké množství druhů záclon i závěsů. Počínaje klasickými materiály a vzory a nejmodernějšími až mírně extravagantními kousky konče. Vše záleží na vkusu a stylu zařízení bytu. 

Vybírat můžete z nejrůznějších délek, od krátkých jen do jedné třetiny okna, po dlouhé až po zem. Stále převládá klasická bílá barva čistoty, avšak moderní jsou i světlé pastelové barvy. Jen je třeba počítat s tím, že tyto záclony uberou interiéru trošku světla. Samozřejmě, platí čím tmavší záclona, ​​tím méně světla.

Z materiálů jsou nejoblíbenější záclony z umělých vláken, současným módním trendem jsou také tkané záclony. 

Záclony lze také dostat i s různými vytištěnými barevnými motivy, které se hodí zejména do dětských pokojů nebo do kuchyně. V jiných místnostech mohou potisky působit trošku kýčovitě.

Velmi oblíbenými moderními záclonami jsou tzv. provázkové záclony. Tento typ záclony je tvořeno množstvím visících tkaniček, které dodávají zácloně cosi velmi osobitého a zvláštního. K záclonám neodmyslitelně patří závěsy. Ty by měly především barevně ladit.