Jak se zbavit celulitidy – na stehnech, břiše, zadku

Celulitida je častým problémem, kterým mohou trpět i štíhlé ženy. Vůbec nezáleží na tom, jak daná žena vypadá, a i přesto se může pomerančová kůže objevit. Jak se zbavit celulitidy, aby pozadí a stehna vypadaly nádherně?

Zvlášť před letní sezónou dovolených u moře se zvedá zájem o řešení tohoto problému. Jak se k tomu postavit, to záleží na každém. Důvodů, proč se celulitida objevuje, je mnoho a nemusí to být čistě nadváha. Dalším důvodem může být zadržování vody nebo špatně fungující lymfatický systém.

Ne každá žena se dokáže zbavit celulitidy úplně. U některých se může zhubnutím stehen pouze snížit její viditelnost. Ať tak či tak, každá pro sebe může zkusit udělat něco, aby v plavkách během letních měsíců vypadala nádherně.

Pomerančová kůže – co je celulitida

Celulitida je velmi častý, neškodný stav kůže, který způsobuje hrudkovitý vzhled pokožky na stehnech, bocích, hýždích a břiše. Tento stav se nejčastěji vyskytuje u žen. Celulitidě se přezdívá také pomerančová kůže. Častý je výskyt celulitidy v těhotenství, vzácností není ani celulitida u mužů.

O příčinách celulitidy se toho ví jen málo. Jde o vazivové provazce, které poutají kůži ke svalu a tuk leží mezi nimi. Jak se tukové buňky hromadí, tlačí na kůži, zatímco dlouhé, pevné provazce táhnou dolů. Vzniká tak nerovný povrch nebo dolíčky.

Při vzniku celulitidy hrají velkou roli hormonální faktory. Genetika zase určuje strukturu kůže a typ postavy. Na vznik celulitidy mají vliv i další faktory, například hmotnost a svalový tonus, i když ji mohou mít i velmi zdatní lidé.

Přírůstek hmotnosti může celulitidu zviditelnit, ale celulitidu mají i někteří štíhlí lidé. Celulitida se obvykle vyskytuje v rodinách, takže největší roli v tom, zda se u člověka objeví, hraje genetika. Pravděpodobnost výskytu celulitidy může zvýšit také neaktivní životní styl a těhotenství.

Mnoho lidí se s různým úspěchem snaží zlepšit vzhled své pokožky hubnutím, cvičením, masážemi a krémy prodávanými jako řešení celulitidy. K dispozici jsou i lékařsky ověřené možnosti léčby celulitidy, i když výsledky nejsou okamžité ani dlouhodobé.

Celulitidě se přezdívá pomerančová kůže.
Celulitidě se přezdívá pomerančová kůže.

Léčba celulitidy – jak se celulitidy zbavit?

Důležité je soustředit se více na svůj sportovní jídelníček, protože právě jídelníček hraje velkou roli v tvorbě celulitidy. Kdo má zájem o zamezení vzniku celulitidy, ať se zkusí zaměřit na čerstvé suroviny. Veškerá krabičková a instantní jídla mohou být velkým problémem.

S těmito špatnými potravinami jde člověk celulitidě přímo naproti. Jestliže jí příliš sladkého, měl by ho vyměnit například za zdravé ovoce. Z ovoce je dobré vybírat zejména ananas, který jako jediný obsahuje enzym bromelin v dostatečném množství. Jedná se o složku, jež dokáže urychlit spalování tuků.

Pravidelný pohyb

Cvičení je skvělý způsob, jak se rychle zbavit celulitidy. Dobré je vyhýbat se ukládání tukových zásob díky každodennímu pohybu. Každý si po práci rád doma sedne na gauč a pustí si oblíbený seriál. Na druhou stranu je pohyb velmi důležitý, takže je skvělé si během týdne vyhradit alespoň 2 až 3 dny na sport.

Může pomoci také občasná masáž proti celulitidě. Mnozí jsou k přístrojům na podporu zlepšení celkového těla skeptičtí, mohou přitom při odstraňování celulitidy velmi pomoci, zároveň mohou přispět i k detoxikaci.

Kvalitní přístroje ničí tukové buňky, které se v těle ukládají. Právě tukové buňky patří k negativním vlivům na celulitidu, je tedy potřeba se jich zbavit. Mimo jiné zdokonalují křivky pokožky, což přispívá ke kráse nohou a hýždí.

Celulitida na stehnech – jak na celulitidu na nohou?

Mnoho žen i mužů trápí celulitida na stehnech, potažmo celulitida na nohou. Existuje několik způsobů, jak se zbavit celulitidy na stehnech. Prvním krokem je změna stravovacích návyků a začlenění více zeleniny, ovoce a celozrnných potravin do jídelníčku.

Dále je důležité pravidelně cvičit a začlenit do tréninku kardiovaskulární cvičení, jako je běh, plavání nebo jízda na kole, která pomáhají spalovat tuk a posilovat svaly. Masáže a lymfatické drenáže také mohou pomoci zlepšit prokrvení a odbourat toxiny. Kromě toho existuje řada kosmetických produktů, jako jsou krémy a gely, které mohou pomoci zlepšit vzhled kůže.

V každém případě je důležité mít realistická očekávání a být trpělivý, protože celulitida se neobjevila přes noc a její odstranění může trvat několik měsíců až roků.

Celulitida na břiše

Co způsobuje celulitidu na břiše? Příčinou celulitidy, která je charakteristická hrbolatou strukturou kůže, je tuková tkáň hluboko v kůži, která tlačí na pojivovou tkáň. Celulitida se může vyskytovat na kterékoli části těla, včetně břicha. Nejčastěji se vyskytuje v oblastech, kde je více tukové tkáně. Z tohoto důvodu je i celulitida na břiše, kde se usazuje také viscerální tuk, poměrně rozšířeným jevem.

Jak na celulitidu – odstranění celulitidy

Jak na celulitidu? Odstranění celulitidy rozhodně není možné přes noc, ale zároveň se nejedná o nic, co by bylo nemožné. Pravidelná fyzická aktivita a výživná strava mohou pomoci snížit výskyt celulitidy. Pomoci mohou i některé léky a lokální přípravky. Ti, kteří se chtějí zkusit zbavit celulitidy doma, mohou vyzkoušet následující postupy.

Proti celulitidě skvěle zabírají masáže.
Proti celulitidě skvěle zabírají masáže.

Jak na celulitidu doma – co pomáhá na celulitidu?

Jak na celulitidu doma? V mnoha případech se člověk hravě obejde i bez drahé kosmetiky a přípravků. Velké oblibě se těší například kávový peeling proti celulitidě, zelený čaj a samozřejmě také speciální cviky proti celulitidě.

Kávový peeling

Káva obsahuje kofein, a proto pomáhá rozšiřovat cévy, čímž zlepšuje krevní oběh. Káva obsahuje také velké množství antioxidantů, které pomáhají odstraňovat odumřelé buňky na pokožce. A co víc? Má také vypínací účinek na pokožku.

  • 2-3 lžíce kávy
  • olej a/nebo med

Jak na kávový peeling proti celulitidě:

  1. v misce smíchat kávu s olejem nebo medem
  2. vzniklou pastu nanést na oblast celulitidy
  3. krouživými pohyby masírovat místa s celulitidou
  4. nanesenou směs poté nechat působit 10 minut, aby se kávový peeling vstřebal do pokožky
  5. důkladně opláchnout teplou vodou

Pro dosažení co nejlepších výsledků je potřeba provádět kávový peeling proti celulitidě pravidelně.

Zelený čaj

Jedním z velkých přínosů zeleného čaje na celulitidu je, že pomáhá odstraňovat toxiny a zlepšuje metabolismus. Navíc je to skvělý domácí lék na celulitidu, protože pomáhá zvýšit průtok krve a pomáhá vytvořit zdravější pokožku, respektive jednotnější strukturu pokožky. Každý den si člověk může v klidu dopřát 2-3 šálky zeleného čaje nebo matcha tea.

Cvičení

Celulitida je důsledkem nadbytečného tuku v těle, proto je důležité zbavovat se jí pravidelným cvičením. Právě pravidelné a správné cvičení pomáhá snižovat množství tělesného tuku a zvyšuje metabolismus. V rámci cviků na celulitidu je vhodné například provádět dřepy, výpady do stran, mrtvý tah, zvedání hýždí, běh nebo jízdu na kole. Tyto cviky mohou také pomoci posílit stehna tím, že zlepší rovnováhu a stabilitu.

Kartáčování nasucho

Suché kartáčování je nejlepší domácí prostředek, který se doporučuje vyzkoušet v rámci snahy o dosažení pozitivních výsledků při redukci celulitidy. Jedná se o tradiční metodu, kterou se lidé snaží o zmírnění celulitidy již řadu let. Suchá masáž kartáčem pomáhá stimulovat tok krve a lymfy, což ve výsledku zlepšuje vzhled pokožky a odstraňuje celulitidu.

Je potřeba mít na paměti, že suchému kartáčování by se měli vyhnout lidé, kteří mají suchou nebo zanícenou pokožku.

Jak se zbavit celulitidy – babské rady

Jak se zbavit celulitidy? Babské rady, které jsou uvedeny v tomto článku, jsou až směšně jednoduché. Doporučuje se například vyzkoušet smíchání olivového oleje s kůrou z několika citronů. Vše následně stačí smíchat ve sklenici, pevně uzavřít a nechat týden odpočívat. Poté vždy večer nanášet na několik minut a na závěr důkladně opláchnout studenou vodou. Podobně je možné místo citronové kůry použít pecky z avokáda.

Na pročištění zevnitř a zbavení se přebytečné zadržované vody je také vhodné v rozumné míře popíjet kopřivový čaj, který je také skvělým pomocníkem v boji proti celulitidě. Ten, kdo tradičnímu čaji příliš neholduje, může pro změnu vyzkoušet starou dobrou vodu s citronem – mělo by se ideálně jednat o bio citron.

Cvičení je skvělým prostředkem proti celulitidě.
Cvičení je skvělým prostředkem proti celulitidě.

Cviky na celulitidu

Velice účinné je také s celulitidou zatočit s pomocí cvičení. V takovém případě se rozhodně vyplatí znát ty nejlepší cviky na celulitidu. Je však dobré pamatovat na to, že cvičení může být užitečným nástrojem ke zmírnění celulitidy, ovšem zcela se jí zbavit je prakticky nemožné.

Cvičení posílí svaly pod celulitidou. Čím silnější svaly bude člověk mít, tím lépe se bude cítit. A čím lépe se bude člověk cítit, tím větší bude mít sebevědomí – což určitě každému pomůže dívat se dál než na celulitidu a soustředit se místo toho na svou sílu. Jaké jsou tedy nejlepší cviky na celulitidu?

Výstupy na podložku

Postavte se před zajištěnou bedýnku, lavičku nebo židli. Střídavě vystupujte jednou nohou na lavičku, zatímco druhou necháváte ve vzduchu. Zatínejte hýždě.

Výpady křížem

Postavte se s chodidly na šířku ramen, ruce pokrčte před sebou. Zpevněte střed těla a držte hrudník vzhůru, pravou nohou vykročte dozadu a překřižte středovou linii tak, aby pravé chodidlo dopadlo šikmo za vás. Pokrčte obě nohy tak, aby zadní koleno kleslo k podlaze. Po krátké pauze zatlačte levou patou a stlačte hýžďové svaly, abyste se vrátili do výchozí polohy.

Boční výpady

Postavte se s nohama na šířku ramen. Začněte levou nohou a udělejte velký krok do strany – pokrčte levé koleno a předstírejte, že si sedáte zpět na židli – a současně zvedněte ruce před sebe, abyste udrželi rovnováhu. Pravá noha by měla zůstat rovná. Vraťte se do výchozí pozice tak, že se zvednete z pravé nohy. Na této straně proveďte 8-12 opakování, poté nohy vyměňte a opakujte 8-12 opakování na druhé straně.

Zvedání hýždí

Začněte tím, že si lehnete na zem s pokrčenými koleny, chodidly položenými na zemi a rukama po stranách s dlaněmi směřujícími dolů.

Nadechněte se, zatlačte přes paty a zvedněte boky nad zem zapojením jádra, hýždí a hamstringů. Vaše tělo by mělo tvořit rovnou linii od horní části zad ke kolenům. Na vrcholu se zastavte a zatněte, poté se vraťte do výchozí polohy.

Proveďte 3 série po 15-20 opakováních. Pokud používáte zátěž, zaměřte se na 8-12 opakování ve 3 sériích.