Bolesti krční páteře

Bolesti krční páteře jsou nepříjemná věc a způsobují migrény a chronické bolesti hlavy. Proto je důležité těmto neduhům z bolesti krční páteře předcházet a začít s cvičením krční páteře.

TIP: Bolesti krční páteře mohou také pocházet z důvodu nutnosti punkce dutin, nebo je také spojována s dalšími příznaky, jako tik v oku, s následkem v podobě migrény.

Kdo má jen malé náznaky bolesti krční páteře, bolesti zad nebo jen bolesti páteře, měl by bez váhání začít cvičit. Při zanedbání může v pozdním věku dojít k chronické bolesti zad. Příčinou bolesti krční páteře může být přetažení svalů a vazů, degenerativní onemocnění páteře, nebo vrozená vada.

Příznaky bolesti krční páteře mohou být častá bolest hlavy, migréna, či zvedání žaludku vyústěné zvracením. Bolest hlavy poté přechází do krku a vzniká bolest krční páteře. Je nutné navštívit doktora a ten stanoví diagnózu. V tuto chvíli by se mělo začít s cvičením krční páteře. Kdo by tak neučinil, mohlo by to u něj vést k chronické bolesti krční páteře či hlavy.

Cvičení krční páteře

Při cvičení krční páteře je důležité dbát na přesnosti provedení cviků. Ze začátku se doporučuje na cvičení krční páteře objednat nějakého trenéra na cvičení krční páteře, a až dostanete cvičení do ruky, můžete ho provádět sám / sama doma.

Na cviky krční páteře je velmi dobrý program pilates – zde dochází k procvičení a protažení zad, krční páteře, bederní páteře a celkově celé páteře. Z produktů dostupných v lékárně, nebo na internetu je vhodný Kosmodisk, který páteř pořádně zpevní a zafixuje do jedné polohy. Užitečný je i čaj gokshura pro uvolnění páteře.

Je dokázáno, že bolest páteře nebo bolest od páteře trápí v dnešní době 70 % populace ve věku 40 let a více. Bolest krční páteře, které následovně způsobuje až prudkou bolest hlavy nebo migrénu je v dnešní době každodenní chléb. A trápí nejen lidi staršího věku. Zárodky bolesti páteře se začínají projevovat už v útlém věku.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang