Rustikální kuchyně

Pokud se považujete za nikdy nevyléčitelného romantika a jste milovníkem country stylu či farem, design rustikální kuchyně může odrážet všechny vaše požadavky a sny zároveň v dokonalém a přirozeném vzhledu nové kuchyně.

Staré zařízení s vhodnými moderními prvky nesmí u vás chybět.Nenechte se obrat o příležitost vlastnit jednu z těchto jedinečných robustní rustikálních kuchyní!

Pokud se podíváme do současnosti, patří rustikální kuchyně, moderní designové kuchyně, klasické kuchyně a venkovské kuchyně k nejoblíbenějším čtyřem typům kuchyní. Pokud vás zaujaly právě následující detaily, s velkou pravděpodobností budete patřit k budoucím majitelům rustikální kuchyně. 

Tradiční znaky:

  • bohaté profilování předních dvířek a horních říms skriniek
  • ozdobně vyřezávané pilieriky
  • kovové nebo keramické madla skříněk imitující styl z přelomu 19. A 20Storočia
  • filigránské kovové úchytky
  • ozdobně vyřezávané konzoly políc
  • malé zásuvkové skříňky na potraviny či koreniny
  • typické kohoutky ve tvaru tradičního kríža
  • tradiční keramický obklad mezi horním a dolním řadou skriniek

Zavítajme o pár století dozadu a povzpomeňte si na historii těchto jedinečných kuchyní . Nepovšimnut prvkem kuchyně byla dozajista pec s komínem umístěna ve středu místnosti.V současnosti její místo nahrazuje moderní digestoř, který připomíná široké ústí komína. Rustikální kuchyně byly původně inspirovány venkovským životním stylem. Mohutné skříňky, teplé barvy či dřevo, zaujaly dnešních designérů nově vyčarovat ohromné ​​skvosty dnešní doby a přinést vůni venkova právě do vašeho domu. Krása rustikálních kuchyní se neomezuje pouze na místa v horských oblastech, najdete je i ve vašem předměstské prostředí. 

Lidé si často pod pojmem „rustikální“ vybaví filmy spadající do dob divokého západu, obrazy koní, pušek či hospodářských zvířat. Rustikální kuchyně však nemusí být zařízená výlučně starožitným nábytkem, často je obohacena o vhodně moderní prvky, které vytvoří nadčasový vzhled kuchyně. Doprovázejí ji rozmanité kuchyňské doplňky v tradičním duchu. 

Rustikální kuchyně si zakládá na důvěrném vztahu k přírodním materiálům; dřevo, kámen, kované prvky a keramika jsou její přirozeně blízké. Dřevo robustní a často útulné, vytváří příjemný vzhled. Lesklé leštěné desky, mají přirozený saténový vzhled, a zároveň vypadají fantasticky na rustikálních kuchyňských ostrůvcích. Pokud jste majitelem dobrodružné povahy, mastek nebo broušený mramor zaujmou vaši pozornost. 

Doplňky než pletené košíky, starožitné mlýnky, hmoždíře, kuchyňské nádobí a porcelán přispívají k jedinečné atmosféře venkovského životního stylu.

Pokud máte prostor, nostalgickou vzpomínku ukrytou v nábytkovém kuse navodí dubový kuchyňský stůl a židle. Hrnky zavěšené na polici s háčky, nebo dlažba v barvě hlíny krásné dotvoří vzhled vaší kuchyně.Upřednostněte však raději keramickou nebo kamennou dlažbu namísto dřevěné podlahy, protože příliš mnoho dřeva škodí celkovému vzhledu interiéru. Na závěr nezapomeňte na vybavení vhodnými technickými vymoženostmi současnosti. Nedívejte se na rustikální kuchyně jen z dálky. Obdivujte a využijte jejich právě z vaší kuchyně! Pokud máte rádi styl a jednoduchost těchto rustikálních kuchyní, najděte znovu ztracený čas a odhodlajte se na změnu.

.