Rustikální kuchyně

Pokud se považujete za nevyléčitelného romantika a jste milovníkem country stylu či farem, design rustikální kuchyně může odrážet všechny vaše požadavky a sny. Ztělesní je dokonalý a přirozený vzhled nové kuchyně.

Staré zařízení s vhodnými moderními prvky nesmí v rustikální kuchyni chybět. Nenechte si ujít příležitost vlastnit jednu z těchto jedinečných kuchyní.

Moderní venkovské kuchyně jsou IN

Pokud se podíváme do současnosti, patří rustikální kuchyně mezi moderní designové kuchyně. Klasické kuchyně a venkovské kuchyně se řadí k nejoblíbenějším čtyřem typům kuchyní. Pokud vás zaujaly právě následující detaily, s velkou pravděpodobností budete patřit k budoucím majitelům rustikální kuchyně. 

Tradiční znaky:

  • bohaté profilování předních dvířek a horních říms skříněk
  • ozdobně vyřezávané pilířky
  • kovová nebo keramická madla skříněk imitující styl z přelomu 19. a 20. století
  • filigránské kovové úchytky
  • ozdobně vyřezávané konzoly polic
  • malé zásuvkové skříňky na potraviny či kořenky
  • typické kohoutky ve tvaru tradičního kříže
  • tradiční keramický obklad mezi horní a dolní řadou skriniek

Zavítejte o pár století zpět a povzpomeňte si na historii těchto jedinečných kuchyní. Hlavním prvkem kuchyně byla dozajista pec s komínem umístěná ve středu místnosti. V současnosti její místo nahrazuje moderní digestoř, který připomíná široké ústí komína.

Rustikální kuchyně byly původně inspirovány venkovským životním stylem. Mohutné skříňky, teplé barvy a dřevo, zaujaly dnešní designéry. Ti dokázali nově vyčarovat tradiční ​​skvosty a s vymoženostmi dnešní doby přinést vůni venkova do moderního domu. Krása rustikálních kuchyní se neomezuje pouze na místa v horských oblastech, najdete je i v městském prostředí. 

Rustikální kuchyně dnes

Lidé si často pod pojmem „rustikální“ vybaví filmy spadající do dob divokého západu, obrazy koní, pušek či hospodářských zvířat. Rustikální kuchyň však nemusí být zařízená výlučně starožitným nábytkem. Často je obohacena o vhodně moderní prvky, které vytvoří nadčasový vzhled. Doprovázejí ji rozmanité kuchyňské doplňky v tradičním duchu. 

Rustikální kuchyně si zakládá na důvěrném vztahu k přírodním materiálům. Dřevo, kámen, kované prvky a keramika jsou jí přirozeně blízké. Dřevo robustní a často útulné vytváří příjemný vzhled. Lesklé leštěné desky mají přirozený saténový vzhled a zároveň vypadají fantasticky na rustikálních kuchyňských ostrůvcích. Pokud jste majitelem dobrodružné povahy, mastek nebo broušený mramor zaujmou vaši pozornost. 

Doplňky jako pletené košíky, starožitné mlýnky, hmoždíře, kuchyňské nádobí a porcelán přispívají k jedinečné atmosféře venkovského životního stylu.

Pokud máte prostor, nostalgickou vzpomínku ukrytou v nábytkovém kuse navodí dubový kuchyňský stůl a židle. Hrnky zavěšené na polici s háčky, nebo dlažba v barvě hlíny krásné dotvoří vzhled venkovské kuchyně.

Upřednostněte však raději keramickou nebo kamennou dlažbu namísto dřevěné podlahy, protože příliš mnoho dřeva škodí celkovému vzhledu interiéru. Na závěr nezapomeňte na vybavení vhodnými technickými vymoženostmi současnosti.