Dětské polštáře

Může se zdát, že výběr věcí do pokoje vašeho dítěte nebude vůbec složitý. Ve své podstatě to ani nic těžkého není, ale v každém případě je třeba myslet při výběru na pár důležitých věcí.

V první řadě, při výběru ložního povlečení nebo dětských polštářů myslete na vhodný materiál, protože dětské polštáře by měly splňovat jisté zdravotní a hygienické normy.Děti mají totiž citlivou pokožku a celkově vůbec, jsou náchylnější k alergické reakce. Zde ale mohu zmínit, že prodejci a výrobci myslí dopředu a většina výrobků pro děti jsou vyrobeny a plněné protialergickým materiálem. Nejvhodnější jsou polštáře, které se mohou prát až při teplotě devadesáti stupňů, čímž je zabezpečeno, že se škodlivé látky z povrchu odstraní. Používání bělidel se ovšem nedoporučuje.Polštáře jsou vyplněny syntetickým nebo přírodním materiálům. Možností je mnoho, proto si je třeba nejprve zodpovědět pár otázek. Zda vaše dítě spí raději na vyšších a nadýchanejších nebo nižších polštářích, nebo zda koupíte raději variantu zdravotních polštářů. Ty jsou vyrobeny z líné pěny která se tvaruje podle tepla a polohy těla.

Jedna z možností při výběru náplně do polštáře je péra a prachové peří.Tyto polštáře se formují velmi jednoduše, nezáleží na poloze vaší hlavy a jsou poddajné. Vhodnější pro alergiky jsou ovšem náplně z umělého vlákna. Smějí se prát při vysokých teplotách a jsou o něco kvalitnější než polštáře s péřovou výplní. Vybrat si můžete také takzvanou paměťovou nebo viskoelastická pěnu, které se přesně přizpůsobí tvaru vaší hlavy, protože jsou velmi citlivé na teplo. Tento typ vyhovuje hlavně lidem spávajúcim na boku.Netřeba podcenit výběr, protože správný polštář ve velké míře ovlivní kvalitu vašeho spánku a vyhnete se bolestem krku nebo hlavy.

Jelikož se budeme věnovat hlavně výběru dětských polštářů, seznámíme vás i s různými typy, které jsou momentálně v prodeji. Dětský varianta polštářů se samozřejmě liší od normálních v první řadě svými rozměry. Jsou celkově menší, vždyť i jejich postele nebývají co se týče velikosti stejné jako ty pro dospělé.Kromě náplní zmíněných výše, dostat i polštáře z plyše. Podobají se tak hračkám, které děti tak milují. Na výběr jsou nejen polštáře klasických čtvercových a obdélníkových rozměrů, ale i méně typických kulatých, ve tvarech srdce, či hvězdy.

Dětské polštáře jsou ale někdy k poznání. V mnoha prodejnách vám nabídnou polštáře, které jsou téměř identické s hračkami.Mají tvar zvířátek, které si pomocí suchého zipu zachovávají požadovaný tvar. Pokud dítě jde spát, prostě rozlepí suchý zip a z hračky se stane polštář. Působí to na první dojem jako skvělá věc, ale má i své nevýhody.Pokud se dítě hraje se svou polštářová hračkou jen v posteli, je vše s pořádku, ale hned co se s ní přesune na zem nebo kdekoli jinde, bakterie a prach si na něm snadno najdou místo a zmiňované hygienická opatření ztrácejí svou podstatu.

zodpovězte si tedy pár dotazů ohledně tvaru, typu a materiálu, ze kterého by měl být polštář pro vaše dítě zhotovený. Spolu s vhodným motivem budete spokojeni vy i vaše dítě.

.