Dětské polštáře

Může se zdát, že výběr věcí do pokoje dítěte není vůbec složitý. Ve své podstatě to ani nic těžkého není, avšak v každém případě je třeba myslet při výběru na pár důležitých věcí.

V první řadě při výběru ložního povlečení nebo dětských polštářů myslete na vhodný materiál, protože dětské polštáře by měly splňovat přísné zdravotní a hygienické normy. Děti mají totiž citlivou pokožku a celkově jsou náchylnější k alergickým reakcím.

Prodejci a výrobci myslí dopředu a většina výrobků pro děti je vyrobena a plněna protialergickým materiálem. Nejvhodnější jsou polštáře, které se mohou prát až při teplotě devadesáti stupňů. Tím je zabezpečeno, že se škodlivé látky z povrchu odstraní. Používání bělidel se ovšem nedoporučuje.

Druhy dětských polštářů

Polštáře jsou vyplněny syntetickým nebo přírodním materiálem. Možností je mnoho, proto si je třeba nejprve zodpovědět pár otázek. Zda dítě spí raději na vyšších a nadýchanejších nebo nižších polštářích, nebo zda koupit raději variantu zdravotních polštářů. Ty jsou vyrobeny z líné pěny, která se tvaruje podle tepla a polohy těla.

Jedna z možností při výběru náplně do polštáře je peří a prachové peří. Tyto polštáře se formují velmi jednoduše a jsou poddajné. Vhodnější pro alergiky jsou ovšem náplně z umělého vlákna. Smějí se prát při vysokých teplotách a jsou o něco kvalitnější než polštáře s péřovou výplní.

Vybrat si můžete také takzvanou paměťovou nebo viskoelastickou pěnu, které se přesně přizpůsobí tvaru hlavy, protože je velmi citlivá na teplo. Tento typ vyhovuje hlavně lidem spávajícím na boku. Správný polštář ve velké míře ovlivní kvalitu dětského spánku a působí proti bolestem krku nebo hlavy.

Specifika dětských polštářů

Dětský varianta polštářů se samozřejmě liší od normálních v první řadě svými rozměry. Jsou celkově menší. Vždyť i dětské postele nebývají, co se týče velikosti, stejné jako ty pro dospělé.

Kromě náplní zmíněných výše lze sehnat i polštáře z plyše. Podobají se tak hračkám, které děti tak milují. Na výběr jsou nejen polštáře klasických čtvercových a obdélníkových rozměrů, avšak i méně typické kulaté, ve tvarech srdce či hvězdy.

Dětské polštáře jsou někdy k poznání. V mnoha prodejnách vám nabídnou polštáře, které jsou téměř identické s hračkami. Mají tvar zvířátek, které si pomocí suchého zipu zachovávají požadovaný tvar. Pokud dítě jde spát, prostě rozlepí suchý zip a z hračky se stane polštář. Právě proto je prodávají i některé nejlepší internetové hračkárny.

Působí to na první dojem jako skvělá věc, avšak má to i své nevýhody. Pokud si dítě hraje se svou polštářovou hračkou jen v posteli, je vše s pořádku. Avšak hned, co se s ní přesune na zem nebo kdekoli jinde, bakterie a prach si na něm snadno najdou místo a zmiňovaná hygienická opatření ztrácejí svou podstatu.

Zodpovězte si tedy pár dotazů ohledně tvaru, typu a materiálu, ze kterého by měl být polštář pro vaše dítě zhotovený. Spolu s vhodným motivem budete spokojeni vy i vaše dítě.