Plněné rohlíky – nejlepší recept

Hledáte rychlou a snadnou svačinu, která má výraznou chuť? Už nehledejte, protože plněné rohlíky jsou tu, aby zachránily situaci! Tyto lahodné pochoutky se hodí pro každou příležitost – ať už jako rychlá svačina na cesty, nebo jako předkrm na příští setkání. Tyto plněné rohlíky párky a sýrem roztančí vaše chuťové pohárky.

Plněné rohlíky jsou chutným a všestranným pokrmem. Kombinace slaných chutí, jako je párek a sýr, jistě potěší i ty nejvybíravější jedlíky.

Plněné rohlíky

Rohlíky, párek a sýr, to vše zapečené dozlatova, jsou chutným pokrmem. Kombinace párku a sýra vytváří lahodnou pochoutku, která jistě uspokojí všechny chutě.

Kromě toho, že jsou plněné rohlíky chutnou a sytou svačinou, jsou také skvělou volbou pro vyvážené jídlo. Obsahují důležité živiny z uzeniny bohaté na bílkoviny a vápník ze sýra, takže jsou skvělým zdrojem energie. Do náplně můžete přidat také zeleninu, například papriku nebo špenát, aby byly ještě výživnější.

Tyto závitky lze navíc snadno upravit podle osobních dietních preferencí. Pro vegetariány lze uzeninu nahradit rostlinnými alternativami, například tofu. A pro ty, kteří nesnášejí lepek, lze těsto připravit z bezlepkové mouky.

Jako svačina se může podávat spolu s dipem, např. ranč (farmářský), a je ideální pro filmový nebo herní večer. Jako předkrm mohou být tyto rohlíky díky své pikantní chuti hvězdou každé party. A pokud se podávají ve větší porci, mohou tyto plněné závitky představovat vydatné a syté jídlo, které se doplní salátem.

Ingredience

 • 6 rohlíků
 • 4 párky
 • ½ hrnku strouhaného tvrdého sýra (například čedar nebo mozzarella)
 • ¼ šálku kečupu
 • 2 lžíce rozpuštěného másla
 • 1 lžíce sušených bylinek (např. oregano nebo italské koření)

Postup

 1. Předehřejte troubu na 180 °C a vyložte plech pečicím papírem.
 2. Rohlíky vodorovně rozkrojte a jednu stranu nechte přiloženou, aby vznikla kapsa. Dbejte na to, abyste je neprořízli celé, protože chcete zachovat spodní část neporušenou, aby se do ní vešla náplň.
 3. V malé misce smíchejte rozpuštěné máslo a sušené bylinky a směsí potřete vnitřek housek.
 4. Do každého rohlíku vložte klobásu a mírně ji přitlačte, aby se vešla dovnitř. Klidně použijte svůj oblíbený druh klobásy, ať už hovězí, kuřecí nebo vepřovou.
 5. Klobásy posypte strouhaným sýrem a dbejte na to, aby byly rovnoměrně pokryty.
 6. Na sýr kápněte trochu kečupu, který závitkům dodá pikantní a lehce nasládlou chuť.
 7. Rolky opatrně uzavřete zpět a dbejte na to, aby náplň zůstala uvnitř.
 8. Plněné závitky položte na připravený plech a pečte 15-20 minut, nebo dokud není chléb zlatohnědý a sýr roztavený a bublinkový.
 9. Po vytažení z trouby nechte rohlíky před podáváním několik minut vychladnout.
 10. Na závěr těsně před podáváním pokapejte rohlíky ještě kečupem, který jim dodá další příval chuti a barvy.

Tyto plněné závitky se nejlépe podávají teplé, ale jsou skvělou svačinkou i při pokojové teplotě. Můžete je dokonce připravit předem a uložit do chladničky, pak je před podáváním na několik minut ohřát v troubě.

TIP: Vyzkoušejte pizza šneky, sladké šneky z listového těsta, jablečné šátečky z listového těsta nebo skořicové šneky z listového těsta.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang